Aile Destek Ödemeleri ve Ödeme Süreci

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından sağlanan Aile Destek Paketi yardımı, her ay başvuruları kabul edilen vatandaşların hesaplarına aktarılıyor. Ödemeler, belirlenen gelir aralıkları doğrultusunda yapılan değerlendirmeler sonucunda belirleniyor ve her ayın belirli bir döneminde gerçekleştiriliyor.

Mart Ayı Ödemelerinin Zamanı

Mart ayına ilişkin aile destek ödemelerinin, ayın 15'inden sonra hesaplara yatırılması bekleniyor. Bu tarih, Bakan Mahinur Özdemir Göktaş tarafından ilan edilecek ve vatandaşlar ödemelerini bu tarihten itibaren hesaplarında görebilecekler.

Ödeme Süresi ve Sonlandırılma Tarihi

Aile Destek Programı kapsamında sağlanan ödemeler, en fazla 12 ay süreyle devam ediyor. Bu süre içinde yapılan ödemelerin sonuncusu, 2024 yılı Haziran ayında gerçekleştirilecek. Bu dönemi takip eden Temmuz ayında ise destek programı sona erecektir.

Bolu'da 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı fener alayıyla kutlandı Bolu'da 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı fener alayıyla kutlandı

Ödemelerin Sorgulanması

Vatandaşlar, ödemelerin hesaplarına yatırılıp yatırılmadığını kolayca kontrol edebilirler. Ödeme bilgilerini öğrenmek için   e- Devlet üzerinde giriş yaparak Aile Sosyal Hizmetler Bakanlığı Sosyal Yardım Bilgileri sorgulama ekranında öğrene bilirler. 

Kaynak: HABER MERKEZİ