BluTV'nin "Bozkır" dizisi, kurgusal bir şehirde geçen polisiye olayları konu alıyor. Bu şehirde kullanılan 88 plaka kodu, izleyicileri meraklandırıyor. Bu nedenle 88 nerenin plakası sorusuna sıkça yanıt aranıyor.

Şifresiz Selçuk Spor Phoenix Suns Houston Rockets maçı canlı izle Taraftarium24 NBA maçını canlı izle Kralbozguncu Şifresiz Selçuk Spor Phoenix Suns Houston Rockets maçı canlı izle Taraftarium24 NBA maçını canlı izle Kralbozguncu

88 NERENİN PLAKASI?

Araç plakaları, bir aracın sahibini ve araçla ilgili tüm bilgileri içerir. Plakalar, aracın ön ve arka yüzlerine sağlam bir şekilde monte edilmiş ve açıkça okunabilir olmalıdır. Plaka kodları her şehir için ayrı olarak belirlenmiştir. Türkiye'de 81 il bulunmaktadır ve her ilin kendine özgü bir plaka kodu vardır.

Ancak, BluTV'de yayınlanan "Bozkır" adlı dizi, kurgusal bir şehirde geçmektedir ve bu şehrin plaka kodunun 88 olduğu belirtilmektedir. Gerçek hayatta böyle bir plaka kodu bulunmamaktadır ancak dizi izleyicileri bu detayın gerçekmiş gibi hissetmelerine neden olmaktadır.

88-plaka-1

Dizi, 88 plakalı bir ilde geçen polisiye olayları konu alırken, gerçek hayattan esinlenerek oluşturulan bir yapım olarak dikkat çekmektedir. Bu kurgusal şehir, izleyenlere gerçek bir yer gibi hissettirebilen ve genel toplumsal sorunları işleyen bir polisiye öykü sunmaktadır.

BluTV'nin "Bozkır" dizisi, 88 plaka kodunu kullanarak izleyicilere gerçekçi bir atmosfer sunmayı başarıyor. Dizi, kurgusal bir şehirde geçse de, kullanılan bu özel plaka kodu, izleyicilerde gerçeklik hissi uyandırıyor.

Kaynak: HABER MERKEZİ