Toplantıya; Artvin Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Seçkin Kurt, Hopa Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Osman Demircioğlu, Arhavi Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Atıf Kesim, Borçka Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Eşref  Merttürk,   ve yönetim kurulu üyeleri katıldı.

Müşterek Oda Toplantısı’nda açılış konuşmasını yapan Artvin Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Seçkin Kurt, “Müşterek yaptığımız bu il toplantılarının Artvin ayağındayız. Artvin’de yaşamanın zorluğu olduğu gibi böyle güzel tarafları da var. Nerede otursan önüne bir manzara geliyor. En güzel tarafı da manzaranın öznesi baş aktörü hep Ata’mız. Ülkemizin ve Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’e bakmayan alanı yok Artvin’in. Nerede oturursanız oturun objemiz o. Demek ki turizm alanında biraz daha atak yapmalıyız.” dedi.

Kurt, “Amacımız tüm Artvin’deki üyelerimizin çalışma alanlarını biraz daha rahatlatabilmek onların önünü daha rahat açabilmek zaten görevimiz gereği bu yüzden buradayız. Bu noktada da onlarla kurum, siyaset bütün erkler arasında sağlam köprüler oluşturup yasal çerçeveler dahilinde üyelerimizin lehine karar verme noktalarında birleştirebilmek bütün kamuoyu, siyasiler gibi bu noktada lobi oluşturmak. Umarım toplantımız bütün toplantılar gibi onların önünün açılması, ilimizde değerli katmanlar yaratılması noktasında sonuca varır, önemli bir toplantı olur.” şeklinde konuştu.

“Hepsini değerlendireceğiz”

Hopa Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Osman Demircioğlu burada yaptığı konuşmasında, “Müşterek toplantımızın 4’üncü ayağını merkezimizde yapıyoruz. Yaptığımız çalışmalar var. Devam eden çalışmalar da var. Sohbet içerisinde madde madde hepsini değerlendireceğiz.” dedi.

“Gelişme olup olmadığını değerlendireceğiz”

Borçka Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Eşref Merttürk, “Odalar arasında yapmış olduğumuz Artvin’deki müşterek toplantımız yılda dört sefer yapmak kaydı ile Artvin’deki hem ticari hem siyasi sorunlarımız ile ilgili alacak olduğumuz kararlar hayırlara vesile olur. Daha önce görüştüğümüz kararlarda da bir gelişme olup olmadığını değerlendireceğiz.” ifadelerini kullandı.

“Gündeme getireceğiz”

Tokat Valisi Hatipoğlu, heyelan yaşanan köyde tekrar incelemede bulundu: Tokat Valisi Hatipoğlu, heyelan yaşanan köyde tekrar incelemede bulundu:

Arhavi Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Atıf Kesim, “En son Borçka’da yapmış olduğumuz toplantıda bazı gündem maddeleri vardı. Onları gündeme getireceğiz.” dedi.

Toplantının devamında gündem maddeleri başkan ve yönetim kurlu üyeleri tarafından görüşülerek karar bağlandı.