Çay Haber - Yöresel Haberin NET Adresi

Mesut Yılmaz ne yapıyor?

15-01-2008 18:25:57
1464 kez görüntülendi

Mesut Yılmaz ne yapıyor?

DP'nin başına genç bir siyasetçinin gelmesi, "ölü toprağı serpilmiş" merkez sağı yeniden hareketlendirdi. Bu yeni dönemde genç siyasetçilerin nasıl bir yol haritası izleyeceği ilgiyle takip edilirken, eskilerin ne yapacağı da merak ediliyor.

Özellikle de Tansu Çiller ve Mesut Yılmaz'ın...
Doğrusu Çiller'in ne yapacağı çok açık değil. Yerel seçimlere kadar bekleyeceği, sonra siyasete döneceği konuşulduğu gibi, bir daha siyasete dönmeyeceği ve artık sadece gençlere destek vereceği de ileri sürülüyor.

Peki ya Mesut Yılmaz?
Soruyu şöyle soralım; 22 Temmuz seçimlerinde Rize'den bağımsız aday olarak seçilip Meclis'e giren eski başbakan Mesut Yılmaz şimdi ne yapıyor?
Seçimlerin üzerinden neredeyse 6 ay geçti.
Bu 6 ayda Türkiye, çok önemli sorunlarla yüz yüze kaldı ve kritik konuları tartıştı.
Irak Operasyonu gibi bir süreç yaşandı.
Terör gündelik hayatımızı tehdit ederken, Kürt sorununda yeni bir açılım yapılıp yapılamayacağı gündeme geldi.
Daha önemlisi AB ile ilişkiler gerginleşirken, ABD ile ilişkilerde yeni bir dönem başladı.
Kısaca yeni anayasadan enerji sorununa, işsizlikten ekonomide kriz tehlikesine, Türkiye'nin önünde bir dizi problem vardı, halen de var.
Peki, "siyasi olgunluğu"nun zirvesinde olan ve tek başına Meclis'e giren Mesut Yılmaz bu süreçte ne yaptı?
Dün eski bir siyasetçiyle sohbet ederken o söyledi.
"Dikkatimi çekti, Mesut Yılmaz 6 aydır Meclis'te ve bildiğim kadarıyla tek bir konuşma yapmadı. Bu nasıl olur? Deneyimli bir siyasetçinin hiç mi farklı bir yaklaşımı yok. Eğer yoksa o Meclis'e neden gitti?"
Sahi eski başbakan Yılmaz, neden milletvekili oldu?
Seçilmek için Rize'de yürütülen ve gerginliklerin yaşandığı kampanyayı düşününce şaşıp kalıyorum.
Meclis'te onun dışında da bağımsız milletvekilleri var.
Özellikle Ufuk Uras ve Muhsin Yazıcıoğlu... İkisi de kendi görüşlerini dile getirmek için ellerinden geleni yapıyor.
Peki, Mesut Yılmaz ne yapıyor?
Hiçbir şey...
Seçim öncesi Habertürk televizyonunda izlediğim Mesut Yılmaz çok farklı ve olgun bir siyasetçi portresi çizmişti. Ama ne yazık ki bu Meclis kürsüsüne yansımadı.
Deneyimini ve bilgisini sıkıntılı bir süreçten geçen Türkiye ile paylaşmayan Mesut Yılmaz'ın kafasında "merkez sağın yeniden inşa edilmesi" projesi olduğu söyleniyor.
Doğrusu, bunu Meclis'te susarak mı yapacak çok merak ediyorum.

Kaynak : Kaçkar Tv 

Yorumlar

  1. sessizlik
    Bazı insanlar vardır sessizliğiyle de bir çok şey anlatır ,Sayın yılmaz da belki bugun susuyor ama o suskunluğun dibinde ne yattığını kimse hesap edemez, o bir rizeli vede senozludur sesi sonradan çıkar....

  1. mahmut ovür ve şakir suter
    eskıden şakır suter vardı mesut ylmaz ve kardenzılıler hakkın yazı yazmayı çok severdı ozelıkle aşağlaycı fıkraları şımdıde mahmut övur pıysaya çıktı bence mahmut ovur gazetenın ankara muhabırıne sorusun mesut bey ne yapıyor ne ışle meşgul ya da sıstemı bılmıyor tek kışının neyapcağı sıyası coğunluğu olan mhp ve chp ne yapıyor gundemı saptırmak farklı bırımlere cekmek kolay artık mesut yılmazı baş muzakarecı yapsın hukumet 40 yıl sonra gırceksek avrupa bırlığıne bu sayede 10 yıl sonr agırerız.....mesut yılmazın avrupa bırlığı konusunda uzman meclıste tek ısımdır bence ışkemden konuşmak devrı gectı artık......Yorum YazKapat
Sosyal Medya'da bizi takip edin!

Sosyal Medya'da bizi takip edin!