Çay Haber - Yöresel Haberin NET Adresi

Karate’de Rize Birincileri Belli Oldu

21-03-2010 14:22:40
1200 kez görüntülendi

Karate’de Rize Birincileri Belli Oldu

Gençlik ve Spor il Müdürlüğünün desteği ile Milli Eğitim Müdürlüğünce organize edilen Yıldızlar, Gençler , Küçükler kategorisi kız ve erkek Karate il birincileri belli oldu. Rize 2 Mart Spor Salonunda gerçekleştirilen müsabakaların finalleri izleyenlere karate keyfi yaşatırken müsabakalar ardından dereceye giren sporcu ve okullara kupa, madalya ile çeşitli hediyeler verildi.
 
 
Yapılan müsabakalar sonunda , Genç kızlar 42 kiloda Güneysu İmam Hatip Lisesinden Şenay Güler, 48 Kiloda Çayeli Anadolu Lisesinden Betül Avcı, 53 Kiloda Çayeli Sağlık Meslek Lisesinden Fatma Bayraktar ve 59 kiloda Rize fener Lisesinden Yıldız Soykan Kumite dalda il birincisi olurken Katada Fındıklı Lisesinden Emine Kara bincilik madalyasının sahibi oldu.

Genç Erkeklerde 61 kilo Kumite’de Çayeli Barbaros Lisesinden Yunus Emre Şimşek il birinciliği elde eden tek genç erkek olmayı başardı.

 
Yıldızlar Kata kızlarda Mehmet Akif Ersoy İlköğretim Okulundan S.Betül Cengiz, Erkeklerde Pazarköy İlköğretim Okulundan Mustafa Kaya kategorilerinden birinciliğe uzanırken, yıldız kızlar kumite dalda 38 kiloda Çay İlköğretim Okulundan Sema Gül, 45 Kiloda çay İlköğretim Okulundan Elif İğrek, 50 Kiloda Mehmet akif İlköğretim Okulundan S.Betül cengiz, 55 kiloda Dağuşçay İlköğretim Okulundan Sefa Uzun, Erkeklerde 40 Kiloda Pazarköy İlköğretim Okulundan Mustafa Kaya, 47 kiloda Mehmet Akif Ersoy ilköğretim Okulundan Nurullah Kandemir ve 54 Kiloda ise Mehmet Akif Ersoy İlköğretim Okulundan Enes Yanık il birinciliği elde eden sporcular oldu.
 
Küçük Kızlar 1998 doğumlularda TOBB İlköğretim okulundan Seda Nur Kazdal, 1999 doğumlularda Mehmet Akif Ersoy İlköğretim okulundan Burcu Demircan, 2000 doğumlularda Çay İlköğretim Okulundan Zeynep Albayrak, erkeklerde 1998 doğumlularda Mehmet Akif Ersoy İlköğretim Okulundan Mehmet Fatih Cengiz, 1999 Doğumlularda Pazarköy İlköğretim Okulundan Onur Kut 2000 doğumlularda ise Çayeli Yamantürk İlköğretim Okulundan Rıdvan Tahtacı il birincisi olarak grup şampiyonalarında Rize’yi temsil edecek sporcular olarak belirlendi.
 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yazan siz olun!



Yorum Yaz



Kapat
Sosyal Medya'da bizi takip edin!

Sosyal Medya'da bizi takip edin!