Çay Haber - Yöresel Haberin NET Adresi

DP'nin başına sürpriz isim!

29-11-2007 15:40:51
1275 kez görüntülendi

DP'nin başına sürpriz isim!

Eski TBMM Başkanı Hüsamettin Cindoruk, kendisine DP'nin genel başkanlığı teklifi yapıldığını belirterek, "Bu teklif, olağan kongre sürecine kadar partinin birliğini sağlamak amacıyla yapılmıştır" dedi.

Bu tekliflerin bugün değil daha önce de geldiğini dile getiren Cindoruk, "Ben DP'nin çok eski bir üyesiyim. Bu teklifleri saygıyla karşıladım ama kesinleşmiş bir şey yok" dedi. Cindoruk, şunları kaydetti:

"Bu teklifi yapan arkadaşlarımızın bir kısmı görevli de, değil yetkili de değil. Kaç zamandır söyleniyordu. Sayın Ağar ile bu konuyla ilgili bir araya geldim. O da teklif etti ama tabi düşünme payı lazım. Karar vermeleri lazım. Onun tek başına vereceği bir karar değil. Genel İdare Kurulu'nun (GİK) karar vermesi lazım."

Öte yandan, DP GİK toplantısı Genel Başkan Ağar'ın çağrısıyla 4 Aralık'ta gerçekleştirilecek. 40 üyenin bulunduğu GİK'in bu toplantısına muhalif üyeler de katılma kararı almıştı.

Daha önce 17-18 Kasım tarihlerinde yapılması planlanan 4. Olağanüstü Büyük Kongre, Genel Başkan Ağar tarafından iptal edilirken, Mayıs 2008'e kadar yapılması gereken 9. Olağan Büyük Kongre için henüz süreç başlatılmadı.

Yorumlar


  1. Ne adam ama değil mi cıntorik güya ömrü demok mücalelesinde geçti ama 27 nisan bildirisine alkış tuttu ve millet olayı gördü

  1. emanetcı
    siyasi hayatında edindiği emanetçilik rolünü, günümüzün medyasında kendisine emanet edilen argümanları gündeme taşıyarak ve savunarak sürdürmektedir. genelkurmay bildirisinden, sınırötesi operasyona, mahalle baskısı tartışmalarından, cumhuriyet mitinglerine kadar son yıllarda siyasi fay hatlarının harekete geçtiği her dönemde husamettın bey ne der sorusu medyanın hep gundemınde olmustur, suleyman demırelın basın sozcusu gıbıdır..

  1. ğalalayis
    cindoruk un hiçbirşeyin başına geçeceği yok siyasi hayatı boyunca hep çantacı oldu hiçbir zaman kendisi olamadı.cindorukve demireller kurt başlı koyun gibidir bu yuzlerını siyasette aktif oldukları donemde iyi sakladılar nazamanki dışarda kaldılar gerçekleri ortaya çıktı. çok şukur halkımız artık uyandı boylelerine meydanı gerekyığınde dar etmesini biliyorYorum Yaz