Çay Haber - Yöresel Haberin NET Adresi

Doç. Dr. İpek Eğitim Fakültesi'de

24-02-2008 15:03:36
3869 kez görüntülendi

Doç. Dr. İpek Eğitim Fakültesi'de

Bayram Ali KAVALCI

Erzurum Atatürk Üniversitesi, Kazım Karabekir Eğitim Fakültesinin başarılı hocalarından, Derepazarılı hemşerimiz Yrd. Doç. Dr. Ali Sabri İpek’i, Rize Üniversitesi Eğitim Fakültesine tayini aldırması, Rize Eğitim camiası ve halkı tarafında büyük sevinçle karşılandı.

Rize Üniversitesi Eğitim Fakültesinde yeni görevine başlayan, Yrd. Doç. Dr. Ali İpek, 1975 yılında Rize ili Derepazarı ilçesinde doğdu. İlk, Orta ve Lise öğrenimini Derepazarı ilçesinde tamamladı. Atatürk Üniversitesi Kazım Karabekir Eğitim Fakültesi Matematik Bölümünde 1992 yılında başladığı yüksek öğrenimini 1996 yılında bölüm biriciliği ile tamamladı. 1996–97 Eğitim-Öğretim yılında Van ilinde ilk ve Orta düzeylerdeki çeşitli okullarda çalışan İpek, 1997 yılında Atatürk Ünv. Kaz. Kar. Eğit. Fakültesi Matematik Bölümünde Araştırma görevlisi olarak göreve başladı. 2004 yılında Atatürk Ünv. Kaz. Kar. Eğit. Fak. İlköğretim Matematik Öğretmenliği Anabilim dalına Yard. Doç. Dr. olarak atandı. 18.02.2008 tarihinden itibaren, Rize Üniversitesi Eğitim fakültesinde Yard. Doç. Dr. olarak çalışmaya başladı. Evli bir kız çocuk babası olan İpek, Çay-Kur Genel Müdürlüğü Personel Müdürü Kamil İpek’in oğludur. Memleketi Rize Üniversitesinde öğretim üyeliğini sürdürme kararı alarak 20 yıl sonra Rize’ye dönen, Yard. Doç. Dr İpek’in bu davranışı Rizeliler tarafından takdirle ve fedakârlıkla karşılandı. İpek hemşerileri tarafından tebrik akınına uğradı.

Yorumlar

  1. KUTLAMA
    Trabzon/Tonyalı(2002 ilk.matematik bölüm birincisi(Ş.S) kutlama Yrd.Doç.Dr.Ali Sabri İPEK hocama yeni görev yerinde ve matematikle ilgili bilimsel çalışmalarında başarılar diliyorum.Hocam,Atatürk Üniversitesi'nde iken bizim diferansiyel denklemler,kümeler teorisi ve konu alanı ders kitabı incelemesi adlı derslerimize girmişti.Geriye baktığımızda çok güzel anılarımızın olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim.Hocamda engin bir matematik sevgisi ve derin araştırma gayreti,matematiğin günlük yaşamla mümkün mertebe ilişkilendirilerek anlatılması,...gibi hassasiyetler var idi.Bu hassasiyetleri bende(Ş.S.) ve bir çok arkadaşımda derin izler bırakmıştır.Hocam şöyle diyordu:Bütün bilimlerin ana giriş kapısı felsefe,anahtarı ise matematiktir.Hocama saygılarımı sunuyorum.

  1. MATEMATİK ÜZERİNE
    *Matematik,bilimlerin sultanıdır. *Matematik,bir anahtardır. *Matematik,bir cevizdir. *Matematik,hayatı keşfetme ve anlama yoludur. *Matematik,sayı ve uzay bilimidir. *Matematik,yayılma alanına ve derinliğine sınır konamayan bir bilimdir. *Geometri;görme,çizme,çözme işidir. *Matematik;doğru akıl yürütmeyi ve doğru hüküm vermeyi sağlayan bir sanattır. *Matematik;tanımlar,aksiyomlar ve teoremler üzerine kurulu bir bilim dalıdır.

  1. TEBRİK MESAJI
    Kıymetli ve pek değerli hocama yeni görevinde başarılar diliyorum.Erzurum büyük bir dehadan mahrum kaldı.Rize Üniversitesi böyle gelecek vadeden,matematik nobel aday adayı akademisyeni kadrosuna katarak şimdiden biradım öne çıktı.Rizeli kardeşlerim böyle bir beyne,değere sahip oldukları için çok şanslılar.İnşallah kıymeti bilinir ve hocamız da tüm birikimlerini,tecrübelerini aktararak ülkemizin muassır medeniyet seviyesine çıkmasına vesile olur.Saygı ve sevgilerimle.BAŞARILAR...Yorum Yaz