Çay Haber - Yöresel Haberin NET Adresi

ÇAYKUR Paketleme Fabrikası Taşınıyor

27-03-2019 21:45:46
1148 kez görüntülendi

ÇAYKUR Paketleme Fabrikası Taşınıyor

ÇAYKUR tarafından 2011 yılında 138 Milyon TL karşılığında Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi (RTEÜ)’ye devredilen İslampaşa Mahallesindeki 100. Yıl Paketleme Çay Fabrikasının taşınma işlemlerinde son aşamaya gelindi.

İyidere’de yapılan yeni paketleme fabrikasına taşınma işlemleri tamamen gerçekleşirken, söküm işlemleri devam eden paketlemeden atıl duruma düşecek malzemelerle çatı sacları da özenle sökülüyor. Atıl kalacak bu malzemelerin ÇAYKUR tarafından Kemalpaşa, Ardeşen, Sabuncular, Camidağı, Araklı ve Tirebolu Fabrikalarında yaklaşık 3’er bin tonluk ambar ve depo yapımlarında kullanılarak depo oluşturmada yeni bir maliyetin altına girilmeyeceği bilgisine ulaşıldı.

Öte yandan ÇAYKUR Genel Müdür Vekili Yusuf Ziya Alim, 31 Mart itibarıyla taşıma işini tamamen bitirmiş olacaklarını ve araziyi üniversiteye teslim edeceklerini açıklamıştı.

ÇAYKUR’un 31 Mart’ta araziyi üniversiteye teslim etmesinin ardından ise üniversite tarafından bu alana içerisinde eczacılık fakültesinin de yapılacağı sağlık kampüsünün kurulması planlanıyor.

 

 

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yazan siz olun!Yorum Yaz