Çay Haber - Yöresel Haberin NET Adresi

Çayeli'nde ilköğretim haftası programı

21-09-2018 08:23:35
1395 kez görüntülendi

Çayeli'nde ilköğretim haftası programı

Çayeli'nde ilçe protokolünün katılımı ile ilköğretim haftası kutlama programı düzenlendi. 

Kutlama programı İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Şahin' in Çayeli Öğretmenevi ASO tören alanındaki Atatürk Anıtı'na çelenk koyması ile başladı.

Programa daha sonra Kaymakamlık binası önünde devam edildi.

9 Mart İlkokulu’ndan 100 kişilik öğrenci grubu, idareci, öğretmen ve çok sayıda vatandaşın katıldığı yürüyüş korteji Yamantürk ortaokulu önünden başlayarak. Kaymakamlık binası önüne kadar yürüdü.

Yürüyüş esnasında öğrenciler ellerinde ilköğretim haftası dolayısıyla hazırlanan ve eğitime vurgu yapan dövizleri taşıdılar. Ayrıca eğitimle ilgili özlü sözleri söyleyerek tören alanına geldiler.

Kaymakamlık önündeki program, öğrencilerin atma türkü etkinliği ile başladı. Daha sonra okula yeni başlayan minik öğrenciler şiirlerini okudular. İlçede açılan okuma yazma kursuna katılıp sertifika alan 9 Mart İlkokulu velisi Hatice KARA, okumanın önemine vurgu yapan bir konuşma yaptı.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin ŞAHİN ve İlçe Belediye Başkan Vekili Yusuf Ziya ŞERİFOĞLU kısaca günün anlam ve önemine ilişkin konuşmalarının ardından Çayeli’ne yeni atanan İlçe Kaymakamı Mehmet ÖZTÜRK günün anlam ve önemini belirten konuşmasında, eğitimin önemine vurgu yaptı. Öğrencilere ve velilere yönelik eğitim ile ilgili önemli mesajlar verdi. Öğrencilere velilerimize çok önemli sorumluluklar düştüğünü ifade eden Çayeli Kaymakamı Mehmet ÖZTÜRK İlköğretim Haftasının genelde ülkemize, özelde ilçemize hayırlı olması temennisinde bulundu.

9 Mart İlkokulu folklor ekibinin güzel gösterisinin ardından 9 Mart İlkokulu1.Sınıf öğrencisi Şeyma Nur YAMAN günün anısına ilçe kaymakamına bir resim takdim etti.

9 Mart İlkokulu özel eğitim sınıfı öğrencileri Çayeli Kaymakamı Mehmet Öztürk’e Hoş geldin çiçeği takdim etmesinin ardından toplu fotoğraf çekimi ile tören sona erdi.

 

 

 

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yazan siz olun!Yorum Yaz