Çay Haber - Yöresel Haberin NET Adresi

Çayeli turizm çalıştayı tamamlandı

19-11-2019 14:36:48
483 kez görüntülendi

Çayeli turizm çalıştayı tamamlandı

Şelaleleri, plajları, yaylaları, çay bahçeleri, kemer köprüleri, tarihi su değirmenleri, tarihi camileri gibi doğal ve tarihi güzelliklerinin yanı sıra geleneksel el sanatları, meşhur kuru fasulyesi gibi yöresel lezzetleriyle turizmin cazibe merkezi haline gelebilecek bir potansiyele sahiptir Çayeli...

Kültür ve Turizm Bakanlığı destekleriyle Çayeli Kaymakamlığı ve Çayeli Belediyesinin organizasyonu ile düzenlenen Çayeli Turizm Çalıştayının bu yıl ilki gerçekleştiridi.

Çayeli Belediye Başkanı İsmail Hakkı Çiftçi, Çalıştayın açılış konuşmasını yaptı. Çayeli Kaymakamı Mehmet Öztürk ise, turizmin önemine dikkat çekti.

Çayeli İlçesi turizm mastır planı dahilinde kuspa ve kemer plajı bölgelerinde konsept projeler hazırlanması ve Çayeli sınırları içerisindeki turizm cazibe noktalarının belirlenme süreci tamamlandı.  Bu kapsamda Çayeli kuspa konsept projesi animasyonu tanıtıldı.

Program ‘Çayeli’nde turizm’ konulu panel ile devam etti. Panelistlerden Gençlik ve spor Bakanlığı Uluslararası organizasyonlar ve dış ilişkiler Genel Müdürü Ahmet Ali Temurci, Dünya’da ve Ülkemizde turizmin genel durumu hakkında bilgi verdi.

Finans sektöründe önemli deneyimlere sahip olan Mehmet Gerz, Ekonomi ve turizm konusunda bilgi verdi.

Ahmet Salih Gençalioğlu, bir başarı hikayesi ile paneli zenginleştirdi. Panelistlerden Tuncay Beyaz ise, gelecek turizmde, Turizm Doğu Karadeniz’de sloganıyla önemli bilgiler paylaştı.

Yine panelistlerden Süleyman Tarakçı da Karadeniz mutfak kültürü ve Gastro ekonomik değerleri konusunda bilgi verdi.

Program plaket takdimi ile sona erdi.

 

 

 

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yazan siz olun!Yorum Yaz