Çay Haber - Yöresel Haberin NET Adresi

Çayeli'nde 18 bin fidan dikimi yapıldı.

05-11-2009 20:36:13
1744 kez görüntülendi

Çayeli'nde 18 bin fidan dikimi yapıldı.

Çayeli Orman İşletme Şefliği etkinlik ve çalışmalarına yıl sonu gelmesine rağmen tüm hızıyla devam ediyor.

Çayeli Orman İşletme Şefliği 2009 yılı programı çerçevesinde İlçemiz Çataldere Köyü Çürükbel Çildüzü mevkiinde ortalama 1600 rakımda 102000 metrekarelik bozuk orman alanının verimli hale getirilmesi kapsamında bu alanda diri örtü temizliği, teras yapımı, toprak işleme çalışmalarından sonra Sonbaharın gelmesiyle bu alana 13000 Doğu Ladini ve 5000 Doğu Kayını olmak üzere toplam 18000 fidan dikimi yapılarak çalışma tamamlanmıştır.

Bu sahada gelecekte iyi bir orman oluşturabilmek için yapılan planlama ile saha gelecek yıllarda takip ve kontrol edilerek gerekli bakım tedbirleri uygulanacaktır.

İşletme Şefi Ali TÜRÜT yaptığı açıklamada ’’amaçlarının bölge ormanlarındaki bozuk nitelikli orman sahalarını iyileştirmek, bu alanların her yıl düzenli bakımlarını yaparak İlçemiz orman varlığını artırmaktır’’ dedi.
 
Haber-Foto: Rıza KAMİL
 
 


 
 
 

 

Yorumlar

 1. Ağaçlandırma
  Başta Çayeli Orman İşletme Şefi Ali TÜRÜT olmak üzere Orman İşletme Şefliği personelini yaptığı çalışmalardan ötürü tebrik ederim.Başarılarının devamını dilerim.

 1. tebriker
  çayeli orman işletma şefi ve personeline bu anlamli çalışmadan dolayı teşekkür edrim

 1. kutlam
  çayelı işletme sefliğine başaırlar dılerım

 1. AĞAÇLANDIRMA
  Çayelinin eşsiz doğa güzelliğine güzellik katacak bu çalışmadan dolayı başta işletme şefi Ali TÜRÜT olmak üzere emeği geçen herkkese teşekkür eder ,başarılarının devamını dilerim.

 1. bravo
  Gerçekten çok güzel bir proje olmuş, böyle yöneticilere minnettarız... biz gençler olarak teşekkür ediyoruz

 1. YÜCE İŞ
  Ağaçlandırma işi çok yüce bir iş.Peygamber Efendimiz ''Kıyamet koparken elinizde bir fidan varsa onu dikiniz'' demek suretiyle fidan dikmenin yüceliğini ve yapanların da Allahın sevgili kulları olduğunu vurgulamıştır.Bundan dolayı Çayeli Orman İşletme Şefliğini başta Şef Ali TÜRÜT olamk üzere bütün personelini tebrik ediyorum.Başarılarının devamını diliyorum.

 1. İYİ Kİ VARSINIZ
  Yaptıklarınız beni çok mutlu etti ve de gururlandırdı.Çalışmalarınız herkese örnek olsun.Başarılar dilerim.

 1. tebrikler
  çok teşekkür ediyoruz çalışmalarınızda başarılar dileriz.

 1. TEŞEKKÜRLER
  SİZLERDEN ALLAH RAZI OLSUN DERNEĞİNİZDEN HER AY ALDIĞIM 100 TL İLE KİRAMIN YARISINI VERDİM.MALTEPELİ RİZELİ İŞADAMLAR VE DERNEĞE YRADIMCI OLANLARA SONSUZ TEŞEKKÜRLERİMİ SUNARIM BEN ŞİMDİ ANAKARADA DR OLARAK GÖREV YAPIYORUM HEMŞEHRİLERİMİ GÖRÜNCE SEVİNÇTEN UÇUYORUM
  İYKİ
  VARSINIZ ALLAH SİZDEN RAZI OLSUN ÇOLUK ÇOCUĞUNUZLA DERT GÖRMEYİN
  SAYGILARYorum YazKapat
Sosyal Medya'da bizi takip edin!

Sosyal Medya'da bizi takip edin!