Kamu bankası Ziraat, iş arayanlar için harekete geçti! 2024 yılı Temmuz ayında personel alımı yapacağını duyuran Ziraat, KPSS şartını da kaldırdı! KPSS şartsız dolgun maaşla 870 memurun alımını yapacak olan Ziraat, böylelikle 2024 yılında da personel istihdamı sağlamış olacak.

Ziraat Bankası'nın 2024 yılı için duyurduğu 870 memur personel alımı, iş arayanlar için büyük bir fırsat sundu. KPSS şartı aranmaksızın yapılacak bu alımlarda, belirtilen genel ve özel şartları karşılayan adaylar başvurularını online olarak gerçekleştirecekler. Başvuru sürecine dair detaylı bilgi ve başvuru formu ise Ziraat Bankası'nın resmi internet sitesi üzerinde yer alıyor. Peki Ziraat’in bu yeni ilanına kimler başvurabiliyor? Ziraat personelleri hangi pozisyonlara alacak? İşte merak edilen tüm detaylar… 

Ziraat Bankası 870 memur alımı yapacak! 

1 Genis Sube A T M
Kamu bankası olarak görev yapmakta olan Ziraat Bankası ve Ziraat Katılım, yayımladıkları ilanlarla toplamda 870 memur personel alımı gerçekleştireceklerini duyurdu. Alımları genel müdürlük ve farklı şehirlerdeki şubeler için yapacak olan Ziraat, kontenjanları ve pozisyonları da açıkladı. Bu kapsamda alımı yapılacak olan pozisyonlar ve kişi sayısı şöyle oldu: 

 • 150 Uzman Yardımcısı
 • 20 Müfettiş Yardımcısı
 • 600 Servis Görevlisi
 • 100 Servis Görevlisi (Ziraat Katılım Bankası’na alınacak)

Ziraat Bankası personel ilanına genel ve özel başvuru şartları nelerdir? 

Ziraat Bankası, KPSS şartı aramaksızın memur alımı yapacağını duyurdu. Bu kapsamda kontenjan ve pozisyon bilgisini de açıklayan banka, sağlanması gereken şartları da belirledi. İşte adayların genel olarak sağlaması gereken şartlar:

 • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak
 • Kamu haklarından mahrum olmamak
 • Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu bulunmamak
 • Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç almak
 • Erkek adaylar için askerlik görevini yapmış veya askerlikle ilgisi olmamak
 • Daha önce Banka tarafından yapılan sınavlarda başarısız olmamış olmak
 • Herhangi bir suç hükümlülüğü bulunmamak

Öte yandan adayların, genel şartların yanı sıra belirli eğitim ve yaş kriterlerini karşılamaları gerektiği de vurgulandı. Bu kapsamda sağlanması gereken özel şartlar ise şöyle belirlendi:

 • En az dört yıllık eğitim veren ilgili bölümlerden mezun olmuş veya Eylül 2024 tarihine kadar mezun olabilecek olmak
 • 18 yaşını tamamlamış ve 30 yaşını doldurmamış olmak (01.01.1994 ve sonrası doğumlu olmak)

Başvuru ve değerlendirme süreci nasıl işleyecek? 

Ziraat Bankası'nın 870 memur personel alımı için başvuru süreci 2 Temmuz 2024 tarihinde başladı ve 19 Temmuz 2024 tarihine kadar devam edecek. Başvurular yalnızca online olarak yapılacak olup, adaylar başvuru için 650 TL başvuru ücreti ödeyecek.

Başvurular sırasında adayların doğru ve eksiksiz bilgi vermeleri, süreci sorunsuz bir şekilde tamamlamaları için önemli olacak. Çünkü eksik bilgi girenlerin başvuruları değerlendirilmeyecek. Ayrıca, başvuru formunun doldurulması ve gerekli belgelerin eksiksiz olarak yüklenmesi ile birlikte başvuru ücretinin yatırılmasının ardından, başvurunun onaylandığına dair bilgilendirme de yapılacak. Böylelikle adaylar, başvurularını teyit edebiliyor olacak. 

Kaynak: Haber Merkezi