Rize sel ve taşkınlarla mücadelede önemli bir rol oynayan ve afet durumlarında aktif olarak görev alan "yeşil karıncalarımızın" gücüne güç katıldı. Devlet Su İşleri (DSİ) ile Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) arasında imzalanan “Sel ve Taşkın Risk Azaltma Protokolü” çerçevesinde Rize'ye tahsis edilen yeni iş makineleri düzenlenen törenle görev yerlerine gönderildi.

Rize Valisi İhsan Selim Baydaş'ın da katılımıyla Güneysu İlçesi'nde düzenlenen törene, AFAD Deprem ve Risk Azaltma Genel Müdürü Prof. Dr. Orhan Tatar, DSİ 22. Bölge Müdürü Fatih Kişi, AFAD Rize İl Müdürü Mehmet Salih AVCI ve diğer kamu kurumu amirleri de iştirak etti.

Program kapsamında Bölge Müdürü Fatih Kişi, Valiye Rize ilinde tamamlanan, devam eden ve planlanan yatırımlar hakkında bir sunum yaparak bilgi verdi.

DSİ 22. Bölge Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, Rize iline tahsis edilen 8 adet iş makinesinin, sel ve taşkın risklerini azaltmak için önemli bir adım olduğu vurgulandı. Yeni iş makinelerinin bölgedeki afet mücadelesine katkı sağlaması bekleniyor.

Bölge Müdürü Fatih Kişi, yeni iş makinelerinin kurumlarına hayırlı olmasını dilerken, kazasız belasız bir çalışma sezonu temennisinde bulundu ve Allah'tan ülkeyi her türlü afetten korumasını diledi.

Bu yeni adımın, Rize'nin afetlere karşı daha etkin bir şekilde hazırlanmasına ve mücadele etmesine katkı sağlaması bekleniyor.

Kaynak: Haber Merkezi