Vali Baydaş, Pazar ilçesinde ilk olarak kaymakamlığı ziyaret etti. Vali Baydaş’ı kaymakamlık önünde Pazar Kaymakamı Mustafa Akın, Belediye Başkanı Ahmet Basa ve ilçe protokolü karşıladı. Kaymakamlık makamında Kaymakam Mustafa Akın’dan ilçenin genel durumu ve devam eden yatırımlar hakkında bilgi aldı.

Vali Baydaş, kaymakamlık ziyaretinin ardından restorasyon işlemleri devam eden Ciha Kalesi’ni ziyaret ederek çalışmaların son durumu hakkında yetkililerden bilgi aldı. Rize’nin doğası ve tarihi güzellikleriyle önemli bir turizm potansiyeli olduğunu ifade eden Vali Baydaş, var olan bu zenginlikleri turizme kazandırmak için yapılacak çalışmaların çok önemli olduğunu vurguladı.

İŞKUR Yol Arkadaşım Tır'ı Rizede Gençlerle Buluşuyor İŞKUR Yol Arkadaşım Tır'ı Rizede Gençlerle Buluşuyor

Vali Baydaş’a incelemelerde; İl Emniyet Müdür Murat Türesin, Rize İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Ümit Hüseyin Sarı, Kültür ve Turizm Müdürü Esra Alemdaroğlu ve ilgililer eşlik etti.

Vali Baydaş’ın bir diğer ziyareti ise Pazar Gençlik Merkezi oldu. Gençlik merkezindeki atölyeleri gezerek eğitim alan öğrencilerle sohbet eden Vali Baydaş, gençlik merkezindeki faaliyetler hakkında yetkililerden bilgi aldı. Antrenman yapan gençlerle birlikte Badminton oynadı.

Gençlik Merkezlerinin önemine değinen Vali Baydaş, "Gençlerin sosyal, kültürel, sanatsal ve sportif faaliyetlerle zamanlarını geçirmelerini sağlayan, yeteneklerini değerlendirmelerine fırsat vererek gençleri zararlı alışkanlıklardan korumaya yönelik önemli çalışmalar yürütmektedir" dedi.

Pazar ilçesindeki programına devam eden Vali Baydaş, Pazar Belediye Başkanlığını ziyaret ederek Belediye Başkanı Ahmet Basa'dan belediyenin çalışmaları ve projeleri hakkında bilgiler aldı. Belediye ziyareti sonrası esnafları gezerek sohbet eden Vali Baydaş, Subaşı Köyü mevkiindeki Taş Ocağı’nda incelemelerde bulundu.

Haber: Tufan Kuleli