HABER:ARZU ERBAŞ - Rize Valisi İhsan Selim Baydaş, Kaymakamları, İl Milli Eğitim Müdürü ve il müdürlerini takip ettiği gibi antrenörleri ve beden eğitimi öğretmenlerinide takip edeceğini belirterek "Kaymakamlarımızı nasıl tanıyorsam, il müdürlerimizi nasıl tanıyorsam, antrenör ve beden eğitimi öğretmenlerini de öyle tanıyacağım. Her okulumuzda ortaokul ve liselerimizin tamamında beden eğitimi öğretmenlerimizin branşına göre spor kulüpleri kuracağız. Her okulun spor aktivitesinin canlanmasının bizzat takipçisi olacağım. Bir vali bu kadar detay ile ilgilenir mi? göreceksiniz bir vali bu kadar detayla ilgilenir. Bunu hep beraber yapacağız" dedi.

'RİZE'DE SPOR TESİSİ EKSİĞİ YOK '

Vali Baydaş "Gençlik Spor Müdürlüğümüzdeki tüm antrenörlerimizi hem antrenör olarak kayıtlı olanları hem eğitim yönetim sistemi üzerinden entegre ettiğimiz antrenörlerimizin faal çalışma takvimlerini kontrol edeceğim. Şimdi herkes diyor ki Gençlik Spor Bakanlığı'nda bakan yardımcılığı yapmış, şehri biliyor falan işte onun neticesini buralarda göreceğiz. Spor tesisi altyapısı olarak Rize, hiçbir eksiği olmayan bir il. Bir şehirde spor tesisi anlamında var olabilecek her şey Rize'de var. Havuzumuzdan spor salonuna kadar atletizmden güreşine kadar branş branş var. Bize düşen şey gençleri buraya yönlendirmek. Örnek olacağız. Önden biz gideceğiz arkamızdan gençler gelecek. Sistemin içerisinde üniversitemiz dahil olacak Biz üniversitemizin yetkinliğinden faydalanmaya devam edeceğiz. Rideva'nın çok geniş bir akademisyen kadrosu var. Onların sisteme dahil edebiliriz. İnanılmaz güçlü ve inanılmaz potansiyeli olan bir ildeyiz. Bu potansiyeli hep birlikte inşa edeceğiz"şeklinde konuştu.

CHP İlçe Başkanı Topaloğlu: “Fındıklı Gençlik  Kampı Kullanım  Alanından Sapmıştır” CHP İlçe Başkanı Topaloğlu: “Fındıklı Gençlik Kampı Kullanım Alanından Sapmıştır”