Ülker İsrail Malı mı Yoksa Türk Malı mı? Ülkemizin önde gelen gıda markalarından biri olan Ülker, geniş ürün yelpazesiyle milyonlarca tüketicinin güvenini kazanmış bir marka olarak biliniyor. Ancak sosyal medya üzerinde dolaşan bazı spekülasyonlar, Ülker’in İsrail menşeli bir marka olup olmadığı konusunda şüpheler uyandırıyor. Peki, Ülker gerçekten İsrail malı mı?

Ülker İsrail Malı mı Yoksa Türk Malı mı?

Ülker, Türkiye’nin en büyük gıda şirketlerinden biridir. 1944 yılında Sabri Ülker tarafından kurulan Ülker, bisküvi, çikolata, şekerleme, unlu mamul, yağ, peynir, kraker, gofret, dondurma ve içecek gibi çeşitli ürünler üretmektedir.

Ülker’in merkezi İstanbul’da bulunmaktadır. Şirketin dünya çapında 100’den fazla ülkede faaliyet gösteren 20 binin üzerinde çalışanı bulunmaktadır.

Ülker’in sahibi ve üreticisi, Yıldız Holding’dir. Yıldız Holding, Türkiye’nin en büyük gıda ve perakende şirketlerinden biridir. Yıldız Holding’in merkezi İstanbul’da bulunmaktadır.

Yıldız Holding’in kurucusu Sabri Ülker’in oğlu Murat Ülker’dir. Murat Ülker, Yıldız Holding’in Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su’dur.

Gümrük Muhafaza ekipleri, kaçakçılığa karşı operasyonlarını sürdürüyor Gümrük Muhafaza ekipleri, kaçakçılığa karşı operasyonlarını sürdürüyor

Ülker’in İsrail’le herhangi bir bağlantısı yoktur. Ülker, Türkiye merkezli bir şirkettir ve ürünleri Türkiye’de üretilmektedir.

Ülker’in İsrail’le bağlantılı olduğu iddiaları, genellikle İsrail-Filistin sorunu nedeniyle ortaya çıkmaktadır. Bu iddialar, Ülker’in ürünlerinin İsrail’de satılmasından kaynaklanmaktadır. Ancak, Ülker’in ürünleri, Türkiye’nin yanı sıra, Orta Doğu, Avrupa, Asya ve Afrika’da da satılmaktadır.

Ülker, Türkiye’nin yerli bir markasıdır. Ülker’in ürünleri, Türkiye’de üretilmekte ve Türkiye’de satılan Ülker ürünlerinin tamamının etiketlerinde “Ürün Türkiye’de Üretilmiştir” ibaresi bulunmaktadır.

Ülker’in İsrail’le bağlantılı olduğu iddiaları, genellikle bilgi eksikliğinden kaynaklanmaktadır. Ülker, Türkiye’nin yerli bir markasıdır ve ürünleri Türkiye’de üretilmektedir.

Kaynak: HABER MERKEZİ