Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, şehirde turizme katkı sağlamak amacıyla hayata geçirilen Turizm Zabıta Ofisi'nin başarılı bir şekilde çalıştığını açıkladı. Ofisin bir ay içinde 662 turistin şikayetini değerlendirdiğini belirten Başkan Genç, turistlerin en çok döviz büroları, nöbetçi eczaneler, konaklama yerleri, yeme-içme mekanları ve fiyatlar konusunda şikayetlerde bulunduklarını aktardı.

Başkan Genç, yaptığı açıklamada, Turizm Zabıta Ofisi'nin sadece Orta Doğu'dan değil, Avrupa ve Amerika Birleşik Devletleri'nden gelen ziyaretçilere de hizmet verdiğini vurguladı. Ofisin, yerli ve yabancı turistlerin yaşadıkları problemlerin çözümünde önemli bir rol üstlendiğini belirten Başkan, şehrin merkezindeki ofislerinin sayısını artırma kararı aldıklarını ifade etti.

Turizm Zabıta Ofisi'nin, turistlerin memnuniyetsizliklerini birebir değerlendirerek çözüme kavuşturduğunu söyleyen Başkan Genç, bu uygulamanın Trabzon'un turizm potansiyeline olumlu katkı sağlayacağını belirtti. Turizm sektöründe benzer uygulamaların yaygınlaşmasıyla birlikte şehirdeki turist memnuniyetinin artması hedefleniyor.

Kaynak: Haber Merkezi