Trabzon Valiliği himayelerinde, Trabzon Büyükşehir Belediyesi ve Trabzon Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü iş birliğiyle düzenlenen Yaz Spor Okulları, Ortahisar ilçesinde coşkulu bir açılış töreniyle başladı. Ganita mevkisinde gerçekleştirilen törene Trabzon Valisi Aziz Yıldırım, Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, Vali Yardımcısı Hacı Osman Hökelekli, Ortahisar Kaymakamı Gürkan Demirkale, Gençlik ve Spor İl Müdürü Lokman Arıcıoğlu, öğrenciler ve çok sayıda katılımcı yer aldı.

Yaz tatili boyunca çocukların ve gençlerin sporla tanışmasını sağlayan bu etkinlik, 18 ilçede 71 tesis ve 217 antrenör eşliğinde 32 farklı branşta gerçekleştirilecek. Açılışta konuşan Vali Yıldırım, Yaz Spor Okulları'nın çocukların yaz tatillerini daha verimli geçirmelerini sağladığını belirterek, "Bu kurslarla çocuklarımız hem dinlenecek, hem de bedensel ve ruhsal olarak gelişecekler. Desteklerinden dolayı Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'a, Gençlik ve Spor Bakanlığı'na ve diğer ilgili kurumlara teşekkür ediyorum" dedi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç ise yaptığı konuşmada, "Trabzon Büyükşehir Belediyesi olarak çocuklarımızı sporla buluşturmayı amaçladık. Sporun sağlık açısından önemini biliyoruz ve bu tür projelerin faydalı olduğuna inanıyoruz. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum" şeklinde konuştu.

Gençlik ve Spor İl Müdürü Lokman Arıcıoğlu ise etkinliğin spor kültürünü topluma yaymak amacıyla düzenlendiğini vurgulayarak, "18 ilçede geniş kapsamlı spor faaliyetlerinin yapılacağını belirtmekten mutluluk duyuyoruz" ifadelerini kullandı.

Kaynak: Haber Merkezi