Trabzon Kent Konseyi, 19. Olağan Seçimli Genel Kurulu'nda yeni meclis başkanlarını belirledi. Hamamizade İhsan Bey Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen seçimlerde tek adaylarla gidilen oylamada şu isimler meclis başkanlıklarına seçildi: Gençlik Meclisi Başkanı Abdurahman Can Aydın, Kadın Meclisi Başkanı Feride Öztürk, Engelli Meclisi Başkanı Savaş Yol ve Emekli Meclisi Başkanı Sami Köse.

Gençlik Meclisi Başkanı Abdurahman Can Aydın'ın yanı sıra Kadın Meclisi Başkanı Feride Öztürk, Engelli Meclisi Başkanı Savaş Yol ve Emekli Meclisi Başkanı Sami Köse, Trabzon Kent Konseyi'nin farklı kesimleri temsil eden meclislerinin başkanlıklarına seçilen isimler oldu.

Yapılan seçimlerde ayrıca meclislerin yönetim kurulları da belirlendi. Kadın Meclisi yönetim kurulunda Esra İhtiyaroğlu, Ayşe Gürsoy, Ülkü Eliuz, Elif Sis Atabay, Nuray Kahraman, Elif Serdar, Feride Öztürk ve Neşe Kuruçelik yer aldı. Gençlik Meclisi yönetim kurulunda ise Yavuz Selim Öztürk, Buse Calap, Doğukan Gedikli, Emirkan Emir, Hilal Öztürk, Mustafa Tütüncü, Ömer Faruk Malkoç ve Eray Öztürk görev alacak.

Trabzon Kent Konseyi Emekli Meclisi'nin yönetim kurulu ise Fazlı Ergenç, Cengiz Civil, Perihan Kukul, Turgay Çepni, Mustafa Demirbaş, Ömer Saysal, Deniz Özer, Aydın Kılıçarslan ve Adil Alemdağ'dan oluştu. Engelli Meclisi yönetim kurulunda ise Muradiye Dilek, İbrahim Yılmaz, Melek Çakır, Ensar Öztürk, Beyza Sarı ve Süheyla Kuvvet yer aldı.

Kaynak: Haber Merkezi