Ramada Otel’de gerçekleştirilen program saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın söylenmesi ile başladı. Rize tanıtım filmi, Diş Hekimliği Fakültesi tanıtım filmi gösterimi ve Rize Belediyesi Halk Oyunları Ekibi’nin gösterisinin ardından Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Zeynep Yeşil ve RTEÜ Rektör Prof. Dr. Yusuf Yılmaz açılış konuşması yaptı.

Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Zeynep Yeşil, Diş Hekimliği Fakültesinin yapmış olduğu bilimsel çalışmalardan kısaca söz ederek kongrenin gerçekleşmesine katkıda bulunanlara teşekkür etti.

RTEÜ Rektörü Prof. Dr. Yusuf Yılmaz ise, kongrelerin bilginin paylaşıldığı, güncellendiği özel toplantılar olduğunu ifade ederek, bu tür toplantılarda bir araya gelmenin yapılan çalışmaları daha üst basamağa taşımak adına fırsat olduğunu belirtti.

Açılış konuşmalarının ardından organizasyona katkı sağlayan sponsorlara plaket takdim edildi.

Kongrenin açılış programına, Rize Belediye Başkanı Rahmi Metin, RTEÜ Rektörü Prof. Dr. Yusuf Yılmaz, RTEÜ Geliştirme Vakfı Mütevelli Heyet Başkanı Nusret Bayraktar, RTEÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Nebi Gümüş, RTEÜ Genel Sekreteri Adnan Er, Rize il protokolü, akademik ve idari personel katıldı.

Haber: Büşra Bayraktutan