'Başbakanımıza Yol Arkadaşı Olacağız'

AK Parti’nin Rize il başkanlığından istifa ederek aday adayı olan Hasan Karal, Meclis yolunda. Karal TAKA Gazetesi’nin sorularını cevaplandırırken, seçilerek Başbakan Erdoğan’a yol arkadaşı olacaklarını söyledi:

RÖPORTAJ 27.03.2011, 12:19 29.04.2020, 23:19
5357
'Başbakanımıza Yol Arkadaşı Olacağız'

AK Parti’nin Rize il başkanlığından istifa ederek aday adayı olan Hasan Karal, Meclis yolunda. Karal TAKA Gazetesi’nin sorularını cevaplandırırken, seçilerek Başbakan Erdoğan’a yol arkadaşı olacaklarını söyledi:

Karal: Başbakanımız gençlere değer verdi. Bizi genç yaşta bu olaya soktu ver her türlü olanağı sağladı. Gerek kongrelerde gerek seçimlerde bize yardımcı oldu” 

Karal: “Rize’ye hizmet sağlayacak tüm parti adaylarına da başarılar diliyorum. Ben zaten diğer partilerle de ortak amacımız memlekete hizmettir” 

TAKA: Sayın Karal hayırlı olsun, Neler söyleyeceksiniz?

 HASAN KARAL: Sağolun, yıllardır Rize’de siyaset yapıyoruz, hatalarımız eksiklerimiz oldu. Gençliğin beraberinde getirmiş olduğu acemiliklerimiz olmadı değil. Çünkü doğduğunuz zaman tecrübeyle doğmuyorsunuz. Bazı olaylar yaşamadan tecrübe sahibi olunmuyor. 11 yıllık siyasi hayatı yaşadıktan sonra Rize siyaseti noktasında tecrübeli olduğumu düşünüyorum. Tabi on yıldan beri yaylarını, mezralarını dolaştık, sorunlarına baktık. 346 köyümü 196 mahallesini vakıfız. Hangi köyün ne kadar yol, su duvar ihtiyacı var biliyoruz.

Rize’yi yeniden öğrenmek için zaman harcamayacağız, çünkü Rize’yi biliyoruz. sağolsun sayın Başbakanımız gençlere değer verdi. Bizi genç yaşta bu olaya soktu ver her türlü olanağı sağladı. Gerek kongrelerde gerek seçimlerde bize yardımcı oldu. O yüzden sadece Rize’nin değil bölgenin milletvekili olmak istiyorum.  

TAKA: Bölgesel vekillik dediniz, Trabzon ve Rize yakınlaşmasına katkınız var? 

HASAN KARAL: Benim için Rize Trabzon ayrımcılığı yoktur. Ben Trabzon’a gelecek hizmetin Rize’nin önünü açacak olduğunu düşünürüm. Rize’ye gelecek yardımın Trabzon’a destek olacağını düşünürüm ve bu anlamda elbette partimden siyasete gireceğim ama tüm Rize’nin milletvekili olmak istiyorum. Siyasi partilerin bu anlamda tüm adaylara başarılar diliyorum.

Rize’ye hizmet sağlayacak tüm parti adaylarına da başarılar diliyorum. Ben zaten diğer partilerle de ortak amacımız memlekete hizmettir, seçilirsem de bu diyaloğu devam ettireceğim. Tabi Rize’nin sorunlarının önemli bir kısmı çözüldü ama çözülmeyi bekleyen hala sorunlar var 

TAKA: Üniversiteyi büyüttünüz, katkınız oldu. OSB’de gelişme var mı? 

HASAN KARAL:Evet, Danıştay da karar aşamasına gelindi. Olumlu bir karar çıkacağını düşünüyorum. Artık o kronikleşmiş sorunu çözeceğiz. Ovit tüneli konusunda da proje aşaması kısmına gelindi. İlk kazmayı vurmak bize nasip olacaktır.   

TAKA: ÇAYKUR Genel Müdürü siyasete girecek, arar mı onu ÇAYKUR? 

HASAN KARAL:İnanıyorum ki Ekrem beyin yaptığı hizmetleri devamını sağlayabilecek bir arkadaş gelir. Bu hizmetleri aynı şekilde devam ettirir. Çaykur çok güzel işler yaptı, bizim en büyük hedeflerimizden birisi de bölgenin turizm altyapısını sağlamaktır. DOKAP projesini de çok ciddi şekilde önemsiyoruz. Rize’de özellikle Trabzon’daki tanjant yolu gibi bir projeyi hayata geçirmek istiyoruz. Artık trafiği kaldıramıyor 10 sene önceki Rize değil yeni bir üniversitesi var, tıp fakültesi var.   

TAKA: 2002 yılı ile 2011 yılı arasında çok gelişti Rize? 

HASAN KARAL:Trabzon’umuza da demir yolu projesi hayata geçirilmek isteniyor istiyoruz ki demir yolu projesine Rize’yi de katıp bölgeyi geliştirmektir. En azından Of’a gelsin Of’tan binelim en azından! Rize limanını canlandırmak istiyoruz. Bu saydıklarım Artvin Rize Trabzon ortak projesidir.

Maçka tünelini de önemsiyoruz. Hopa can kurtaranı da çok önemsiyoruz. Birkaç yerden bölgeyi Doğu Anadolu’ya ve Güneydoğuya açmak planlıyoruz. Gençliğimizin ve 10 yıllık siyasi tecrübemizin ve sayın başbakanımızın gücünü arkamıza alarak Allahın izniyle çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Rize’de siyasi anlamda problemimiz olmadığını düşünüyoruz. Rizeliler üzerine düşen görevi fazlasıyla bize yaptılar.

Ama elbette siyasi partilerimizde bu siyasi yarışa katılacaktır. Rizelilere yakışır bir şekilde ve medeni ölçüler içerisinde olgun bir siyasi kampanya geçirmeyi temenni ediyorum. Rize siyaseti de önemli bir yol almıştır.

Televizyondaki kavgalarda geride kalmıştır. Zaten halkımızda kavga istemiyor. Herkesin projelerini halka arz etmesi en önemli konudur. Fikir halkımızındır hepimiz fikirlere saygı duymak zorundayız. Hepimizin için yeni seçimler hayırlı olmasını dilerim.  

TAKA: Türkiye genelinde genel merkezin uygulamaya koyduğu anket çalışması genel merkez mülakatı Rize’de de benzer şeyler uygulanacak mı? 

HASAN KARAL: İl başkanları girmedi. Kamuoyu araştırmaları yapıldı, bir tane daha yapılacak. Mülakatlar Ankara’da yapılacak en son kararı da Başbakanımız verecek. Bu Rize hakkında inanıyorum Trabzon’da aynı mesafededir. Rize Trabzon hakkında tabi son kararı özellikle başbakanımız söyleyecektir.

taka

 

banner43
Yorumlar (20)
ALİ KEMAL DAĞCI 9 yıl önce
HASAN BEY, BAŞBAKANIN YOL ARKADAŞI OLUYORSA, ÇAY ÜRETİCİSİNİN YOL ARKADAŞI KİM OLACAK. ÖRNEĞİN HAZİNE MÜSTEŞARLIĞI BAŞBAKANI 9.KALKINMA PALNINI UYGULAMAYA KOYARSA VE ÇAYKUR ÖZELLEŞTİRLECEĞİ ZAMAN HASAN KARAL NASIL BİR ÇÖZÜM VEYA TEPKİ ÜRETEBİLİ Kİ? ARTIK BAŞBAKANIN YOL ARKADAŞI OLMUŞTUR.. ÇOK DÜŞÜNDÜRÜCÜ BİR AÇIKLAMA OLMUŞ, RİZELİYİ SİLMİŞ..
kenan kerim hürsoy 9 yıl önce
rizede soylentilere bakılacak olursa hasan karalın adaylığı olamayabilir çunku başbakanımızın aday kırıterlerıne göre hasan arkadaşın adaylığı zor gibi görünüyo çunku kalkandere ilçe teşkılatı ile hasanın arasi açik hasan karala kurşun sıkılmış inşalla bu durum hasan beyın adaylığını engellemez
hallacı mansur 9 yıl önce
gülermisin ağlarmısın.sen kim başbakanımıza yol arkadaşı olmak kim.Allahtan ilk sıralardan aday yapılmazsın.yoksa uğrunda can feda R.T.E ye oy vermemeyi bile düşünebilirim.sen liste birincisi birde urfadan o kro ibo aday gösterilirse beizim yanında olduğumuz akp misyonunu yıtırmış demektır.
üretici bey 9 yıl önce
evet sorunları görmek ayrıdır,yaşamak ayrıdıribirilerinin zorlaması,araya girmesiyle sorun çözmek,genel çözmek deildir, birkere bunları birbirinden bir ayıralım,herkes,karşındakini kendi konumunda degerlendiriri,oysaki en mazlum gözle bakarsa sorunlar daha rahat,vede çözümleri daha hızlı çözülür önemli olan hizmeti bu noktaya indirip bu noktada tutmak,öyle yoldan çaylıga bakmışsın,çaycının sıkıntısını çözemez vede bilemezsin, emin alinin canı için konuş o sorunu bilirim bunu yaparım,rizedeki siyasiler ne malesef diyorum HİÇ BİR PARTİNİN VEKİL ADAYLARI ARASINDA ,RİZELİNİN SORUNUNU TABANDAN GÖREN,HİSSEDEN YOKTUR ,HERKES KENDİ KONUM PENCERESİNDE ÇORBAYA TUZ,LİMON SIHIYOR,ORANIDA BİLMEDEN,YOK ARKADAŞ YOOK,BİZ RİZEDEN BİZİM VEKİLİMİZİ GÖNDEREMEYECEGİZ,ÇÜNKÜ ORTADA VEKİL YOK???
VURAL 9 yıl önce
HASAN BAŞKANIN CANLI TV BİR TV PROGRAMINDA ŞUNU CESARETLE SÖYLEMESİ LAZIM .RİZE İNSANIN GÜVENI VE SEVGİSİ İCİN BENİ BAŞBAKAN3. SIRADAN KAYARSA KESİNLİKLE KAZANIRIM DEMESİ LAZİM . ALLAH MUHAFAZA KESİNLİKLE TEPKİ OYU COK FAZLA .
AMA BEN SAYIN BAŞBAKANIMIZIN HASAN BEYİ ADAY GÖSTERMEYECEĞİNE KESİN LİKLE İNANİYORUM. GEREK TE YOK GÖSTERMESİ İÇİN DE BİR SEBEPTE YOK.
HASAN BEYE GERİ KALAN HAYATINDA ÜSTÜN BAŞARILAR DİLİYORUM.
RİZELİ 9 yıl önce
Yalan söylemede Demireli bile geride bıraktın Hasan KARAL. Başbakanıda çok yanlış yönlendirdiniz Ekrem Yüce ile ikinizde vekil olmaya layık değilsiniz.
VATANDAŞ 9 yıl önce
Mart ayı gelmiş çeylara gübre atılacak, gübrenin tonu 900 liraya çıkmış. Bunlara katlandık kooperatiften faizli şekilde gübreyi aldık nakliyesi tarlada işçiliğinide verdik çar kur kota sinide sineye çektik, geri kalan çayları özel sektöre yalvararak sattığını var sayarsak, kaldı devletin millete verdiği kıymete,o yıl çaya verilecek zam oranı bekleyeceksiniz, ürün alınacak; elbette Allah bir âfet vermemiş ise. Köylü ürününü 10 yıl önceki fiyata ancak satabiliyor; Masrafı karşılamıyor. Benzin dört bini aşti her şeye zam verildi, zengin daha da zenginleşiyor; gıda fiyatları neredeyse el yakıyor ama esas emek sahibi çiftçi kışın aç geziyor. Geçen hafta bunlara şahit oldum ve ne acıdır ki hükümet yine de zenginlerden oy alamıyor. Fakir ahali ise hâlâ o saf düşüncesiyle desteğini esirgemiyor. Cebinde para olmasa, aç gezse de hâlâ desteğini sürdürüyor. Dediği şey şu, 'Başka lider yok; ne yapalım!' Fakir, hâlâ fakir. Şimdi ben Ankara'ya gidince zengini, memlekete gidip emeğinin karşılığını alamayan köylüleri görünce Rabbime ancak namazlarda içimi dökebiliyorum. Eğer gelir dağılımında bir adaletsizlik varsa 'Ya Rabbi, Tayyip Erdoğan'a bunun hesabını sor' diye haykırıyorum. Elimden ancak bu geliyor. Çöken tarım politikalarını insan olarak elimizi vicdanımıza koyarak değerlendirmenizi istiyorum, hatta yalvarıyorum. Şunu da gördüm ki her hükümet zenginin yanında, daima onların kârıyla övünüyor ama durum şu;
Seçilecek olanlar vatandaşın sesine kulak vermesi lazım derdini sıkıntısını paylaşması gerek yoksa mebalı sizindir.Milletin oyuyla oturduğunuz koltuğun sorumluğu fazla ya oy istemeyin yada milletin sesine kulak verin.
sedat 9 yıl önce
bence Hasan Karal zaten geçen seçimlerde gözden çıkarılan bir adaydı. Bu dönemde de çok farklı bir sonuç olmayacağını düşünüyorum.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
banner49
Günün Anketi Tümü
Rize Şehir Hastanesinin deniz dolgusu üzerinde yapılmasını uygun buluyor musunuz?
Rize Şehir Hastanesinin deniz dolgusu üzerinde yapılmasını uygun buluyor musunuz?
25°
parçalı az bulutlu
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Başakşehir 30 63
2. Trabzonspor 29 58
3. Sivasspor 29 53
4. Galatasaray 29 52
5. Beşiktaş 29 50
6. Fenerbahçe 30 49
7. Alanyaspor 30 48
8. Göztepe 30 38
9. Gaziantep FK 30 38
10. Antalyaspor 30 37
11. Kasımpaşa 29 35
12. Gençlerbirliği 30 32
13. Denizlispor 30 32
14. Malatyaspor 30 29
15. Çaykur Rizespor 29 29
16. Kayserispor 29 28
17. Konyaspor 29 27
18. Ankaragücü 30 25
Takımlar O P
1. Hatayspor 31 57
2. Bursaspor 32 55
3. Adana Demirspor 31 54
4. Erzurum BB 31 53
5. Akhisar Bld.Spor 31 51
6. Fatih Karagümrük 31 50
7. Altay 31 50
8. Ümraniye 31 44
9. Keçiörengücü 31 44
10. Giresunspor 31 44
11. Menemen Belediyespor 32 42
12. Balıkesirspor 31 35
13. İstanbulspor 31 34
14. Altınordu 32 33
15. Boluspor 31 30
16. Osmanlıspor 31 24
17. Adanaspor 32 21
18. Eskişehirspor 31 12
Takımlar O P
1. Liverpool 32 86
2. Man City 32 66
3. Leicester City 33 58
4. Chelsea 33 57
5. M. United 33 55
6. Wolverhampton 33 52
7. Arsenal 33 49
8. Sheffield United 32 47
9. Tottenham 32 45
10. Burnley 32 45
11. Everton 32 44
12. Newcastle 32 42
13. Crystal Palace 33 42
14. Southampton 32 40
15. Brighton 33 36
16. West Ham 32 30
17. Watford 33 28
18. Aston Villa 32 27
19. Bournemouth 33 27
20. Norwich City 33 21
Takımlar O P
1. Real Madrid 33 74
2. Barcelona 33 70
3. Atletico Madrid 34 62
4. Sevilla 33 57
5. Villarreal 33 54
6. Getafe 33 52
7. Real Sociedad 33 50
8. Athletic Bilbao 33 48
9. Granada 33 46
10. Valencia 33 46
11. Osasuna 33 44
12. Levante 33 42
13. Real Valladolid 34 39
14. Real Betis 34 38
15. Deportivo Alaves 34 35
16. Eibar 33 35
17. Celta de Vigo 34 35
18. Mallorca 34 29
19. Leganés 33 25
20. Espanyol 33 24
Namaz Vakti 05 Temmuz 2020
İmsak 02:46
Güneş 04:44
Öğle 12:27
İkindi 16:27
Akşam 20:01
Yatsı 21:50