Sağlıklı bileşen içeriği ile bağışıklığı güçlendiren yeşil çayın etkilerini artırmak için bazı doğal yöntemlere başvurabilirsiniz. Düzenli tüketimi ile metabolizmayı hızlandıran ve toksinlerin atılmasında etkili olan yeşil çaydan hem daha hızlı hem daha etkili faydalanmak için bir doğal kür hazırlamak oldukça basit. 

Yeşil çayın mide rahatlatıcı etkisi olan soda ve C vitamini deposu limon ile karıştırılmasından oluşan bu doğal kürü 10 gün tüketen 5 kilo verebiliyor. İşte düzenli tüketenlerin iğne ipliğe dönmesine yardım eden doğal yeşil çay kürü:

Yeşil çayın soda ve limon ile karıştırılması sonucunda oluşan doğal kürü her gün 1 bardak olacak şekilde tüketmek vücutta ödem attırıcı etki gösteriyor. Metabolizmayı hızlandıran bu karışım sindirim sorunlarını da gidermeye yardımcı oluyor. Bağışıklık güçlendirici etkisi olan yeşil çay, soda ve limon kürü hazırlamak için ihtiyaç duyacağınız malzemeler ve hazırlanışı ise şu şekilde:

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı Muş, Samsun Şehir Hastanesi inşaatını inceledi TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı Muş, Samsun Şehir Hastanesi inşaatını inceledi

MALZEMELER 

2 poşet yeşil çay

1 limon

1 soda

HAZIRLANIŞI

İlk olarak bir bardak kaynar su içerisine 2 poşet yeşil çayı bırakın. 5 dakika kadar demlendirdikten sonra poşet çayları ayırın ve çayın içerisine 1 limonun suyunu sıkın. Karışımı 1 soda ekleyerek tamamlayın ve buzdolabında soğumaya bırakın. Soğuyan suyu aç karnına içebilirsiniz. 

Yeşil çay, soda ve limon karışımını düzenli şekilde tükettiğiniz zaman idrar söktürücü ve ödem attırıcı etkilerini görmeye başlayacaksınız. Vücuttan zararlı serbest radikallerin atılmasını sağlayarak bağışıklığı güçlendiren karışım bazal metabolizmayı hızlandıracak ve bu şekilde enerji yakımını artırıp kilo verme hızınızı yükseltecek. Kolaylıkla incelmeye yardımcı olan karışımı her gün hazırlayarak tüketebilirsiniz.