Diyanet İzcilik 3. Bölge Kampı için Denizli’de bulunan Rize Müftülüğü Fatih Sultan Mehmet İzcilik Kulübü genç üyeleri, İzci Liderleri eşliğinde Denizli’nin tarihi ve kültürel öneme sahip yerlerini ziyaret ettiler.

Alim, Ege bölgesinde saha çalışması yaptı Alim, Ege bölgesinde saha çalışması yaptı

İzciliğin ana hedefi olan Allah’a, kendine ve topluma karşı vazifelerini yerine getirmeyi kendine şiar edinen izci gençler, 3 günlük gezi sonunda geri döndüler. Rize Müftülüğü Fatih Sultan Mehmet İzcilik Kulübü üyeleri, Pamukkale Travertenlerini ve bölgede bulunan tarihi mekanları ziyaret ettiler.

Diyanet İşleri Başkanlığı ile Türkiye İzcilik Federasyonu arasında imzalanan protokol çerçevesinde Diyanet Rize İzcilik Kulübünün lisanslı izcileri ve Liderlik Temel Kursuna katılan izci liderleriyle birlikte izci ve din görevlisi izci liderinin katıldığı bir kamp programı gerçekleştirildi.

Çayeli Merkez Hacıbaşı Cami Müezzini ve İzci Lideri Yunus Şeker yaptığı konuşmada, “Türkiye İzcilik Federasyonu, Diyanet İşleri Başkanlığımız ve Rize Müftülüğümüzün koordinesinde Rize'de ortaokul ve lisede okuyan gençlerimizi liderlerimizle birlikte Denizli'de farklı etkinlik, eğitim ve gezilerle birlikte olduk” dedi.

İzcilerin 5 vakit namazı cemaatle kıldığı, kamp ateşi faaliyetlerinde kişisel becerilerini geliştirdiği, zamana uyma, birlikte hareket etme, gece yürüyüşlerinde yön bulma gibi birçok faaliyet gerçekleştirildi. Kamp programı, dini ve milli değerlerine bağlı birer izci olması temennisiyle düzenlenen kapanış programı ile sona erdi.

Haber: Halil İbrahim Saklı