Osman Başkır isimli bir Rize düşmanı Taka Gazetesi’nde kinini küsmüş. Taka Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Yusuf Turgut ile tanışıklığımız otuz yılı aşmıştır. Aradım. “Abi bu yazı Trabzon Rize dostluğuna zarar verir” dedim. O da yazının yanlışlığından söz etti. Yazıyı yazanı sordum. Yaş olarak benden büyük olduğunu söyledi.

 YAZI YAZAN KİNDAR

Osman Başkır denen zatı muhtereme özelden yazdım. Gayet saygın bir dille abi diyerek konuştum. Yüz kelimelik yazısında 40 imla hatası bulunan bu zatı muhterem “sen kimsin” gibi cahil bir uslupla yazdı ve beni engelledi. Sevgili Zeki Sancak sevgili Yusuf Turgut kinle nefretle yazan bu adamlarla yol almayın takanız batar...

DÖNÖP BİR AYNAYA BAKIN

Ve yazımı yineliyorum. Rizeliler başka takımı tutuyor diyen Trabzonlu hemşerilerim size ne tutuyorsa bu bizim derdimiz. Beşiktaş Başkanı İstanbulspor Başkanı Rizeli de biz mi bilmiyoruz?

OSMAN BAŞKIR İSİNE BAK ÖNCE TEBRİK ETMEYİ ÖĞRENİN

NEDİR BU RİZE DÜŞMANLIĞI

Taka Gazetesi Yazarı Osman Başkır’ın Rizespor taraftarına nefret kokan yazısı kaleme almış. Kınıyorum. Bir insan hangi takımı tutacağını sana mı soracak. Sen takımına bak sana ne bizim takımdan. İki de bir temcit pilavı gibi “Rizeliler başka takımı tutuyor” sözlerini önümüz koyan her Trabzonlu hemşerimle iddiaya hazırım. Beşiktaş Fenerbahçe Galatasaray kulüplerinin kongre üye kayıtları belli Bu takımlara üye olan Trabzonluların sayısı Rizelilerin üç katıdır. Aradaki fark Trabzonlular toplumsal baskıdan bunu saklıyor.

RİHAD, Zavendikli Mustafa Hoca Kopuzlar Kur’an Kursu öğrencileriyle buluştu RİHAD, Zavendikli Mustafa Hoca Kopuzlar Kur’an Kursu öğrencileriyle buluştu

Haber: Fatih Sultan KAR / İST.