Rize’de 594,63 gram esrar maddesi ele geçirildi Rize’de 594,63 gram esrar maddesi ele geçirildi

Emniyet müdürlüğünden yapılan açıklamada; İyidere İlçe Emniyet Amirliğine 15.09.2023 günü müracaatta bulunan vatandaşın, “kendisini polis olarak tanıtan” kişi tarafından telefonla arandığı, FETÖ/PDY iltisaklı kişilerce vatandaşın kimliği kullanılarak çeşitli kuyumculardan altın alındığını ve kendisinde bulunan ziynet eşyalarını teslim etmesi gerektiğinin söylenmesi üzerine; 6 adet 22 ayar bilezik, 1 adet altın kelepçeli bilezik, 1 adet altın zinciri ile birlikte reşat tam altın, 1 adet zinciri ile birlikte altın kolye, 1 çift altın küpe, 4 adet altın yüzük, 1 adet altın tuğralı künye, 6 adet çeyrek altın, 3 adet yarım altın ve 5.000 TL nakit paranın kendisini arayan şüpheli şahsa teslim edildiği anlaşılmıştır.

İyidere İlçe Emniyet Amirliğince yapılan çalışmalar neticesinde 2 şahıs yakalanmış olup şahıslardan biri çıkarıldığı Adli Makamlarca adli kontrol şartı ile serbest bırakılırken A.H.A. isimli şahıs tutuklanarak cezaevine teslim edilmiştir. Toplam 348.400 TL değerindeki altın ve 5.000 TL nakit para tam ve eksiksiz olarak ele geçirilerek vatandaşa teslim edilmiştir.

EKİPLERDEN VATANDAŞA UYARI!

Ayrıca Emniyet ekipleri vatandaşlara uyarıda bulunarak, "Sizleri telefonla arayarak kendilerini polis, asker, savcı olarak tanıtıp adınız veya banka hesabınız FETÖ/PDY terör örgütüne karıştı diyerek sizden altın, para isteyen şahıslara itibar etmeyiniz. Böyle bir durumda 112 Acil Çağrı Merkezini arayınız veya en yakın Kolluk Kuvvetine müracaat ediniz. Müdürlükten Yapılan Açıklamada 'Rize genelinde suç ve suçluyla mücadelemiz kararlılıkla devam edecektir' denildi

Haber:Büşra Bayraktutan