Rize Valisi İhsan Selim Baydaş, Rize Belediye Başkanı Rahmi Metin, Rize protokolü, askeri personel, emniyet mensupları, siyasi parti temsilcileri, gaziler ve sivil toplum kuruluşlarının katılımıyla 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 101. Yıl dönümü, Rize Valiliği tören alanında gerçekleşen törenle kutlandı.

Rize’deki 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamaları Rize Valiliği’nde Vali İhsan Selim Baydaş’ın makamındaki tebrigat töreni ile başladı. Program daha sonra Valilik tören alanında devam etti.

Tören alanında Atatürk Anıtına çelenklerin sunulması, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan programda Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın 30 Ağustos Zafer Bayramı mesajı okundu. Rize Valisi İhsan Selim Baydaş ve Rize Belediye Başkanı Rahmi Metin vatandaşların bayramını kutladı.

Kutlama etkinliklerinde yapılan konuşmanın ardından şiirler okundu. Halk oyunları gösterisi yapıldı. Müzik dinletisi ve halk oyunları gösterisi gerçekleştirildi. Geçit töreni, fotoğraf sergisi ve araç kortejiyle birlikte Valilik tören alanındaki kutlamalar sona erdi.

Karagöz: İkizdere’yi şantiyeye çevirdik! Karagöz: İkizdere’yi şantiyeye çevirdik!

Valilik tören alanındaki kutlamaların ardından Rize Şeyh Camii’nde şehitlerimiz için Mevlid’i Şerif okunarak dualar edildi. Sorasında ise Rize Kalesinde 21 pare top atışı gerçekleştirildi.

Haber: Ali Tüyloğlu