Rize İl Müftü Yardımcısı Mahmut Ali Atik’in vefat eden babası için cenaze namazı kılındı.

Merhumun Cenazesi dün öğle namazını müteakip Ordu’nun Korgan ilçesi Tepealan Mahallesinde kılınıp aile kabristanlığında defnedildi.

Cenaze merasimine Rize İl Müftüsü Naci Çakmakçı, Müftü Yardımcıları, İlçe Müftüleri, il ve ilçe daire personelleri katılarak taziye dileklerinde bulundular.

Mahmut Ali Atik Kimdir?

1986 yılında Ordu-Korgan-Koççuvaz köyünde doğdu. İlkokulu köyünde tamamladıktan sonra Rize Çayeli’nde hafızlık eğitimini, Ordu Fatsa’da Temel İslami İlimler eğitimini tamamladı. Lisans eğitimini İlahiyat Lisans Tamamlama (İLİTAM) olarak Atatürk Üniversitesi’nde tamamladı. 2011 yılında Ordu Korgan İlçesinde İmam Hatip olarak göreve başladı ve 2012 yılında Fatsa İslamdağ Kur’an Kursu Öğreticisi olarak atandı. 2017 yılında Trabzon Dini Yüksek İhtisas Merkezine kursiyer olarak atandı ve 2020 yılında mezun oldu. Bir yıl süren Ordu Ünye İlçe Vaizliği görevinden sonra 9 Ağustos 2021 tarihinde Rize Kalkandere İlçe Müftüsü olarak atandı. 04.12.2023 tarihinde ise Rize İl Müftü Yardımcısı olarak göreve başladı. Evli ve 2 çocuk babası olan Atik, Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi İlahiyat Fakültesinde Tefsir Ana Bilim Dalında Yüksek Lisansına devam ediyor.

Muhabir: TANER ŞAHİN