Artvin'de nehre düşerek kaybolan kamyon sürücüsü 10 gündür aranıyor Artvin'de nehre düşerek kaybolan kamyon sürücüsü 10 gündür aranıyor

Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi (RTEÜ) Rektörü Prof. Dr. Yusuf Yılmaz, yılın ilk çay hasadını yaparak, yaş çay da kalitenin çay bahçesinden başlayacağını belirtti.

Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Çay İhtisaslaşma Koordinatörlüğü tarafından düzenlenen, çayda katma değeri yüksek çay çeşitlerine yönelik uygulamalı eğitime katılan Rektör Prof. Dr. Yusuf Yılmaz, yılın ilk çay hasadını ÇAYKUR Atatürk Çay ve Bahçe Kültürleri Araştırma Enstitüsüne ait bahçede yaptı.

Hasadın ardından açıklamada bulunan RTEÜ Rektörü Yılmaz,  çay alanında ihtisaslaşan bir eğitim kurumu olarak üniversitemizin, ülkemizin ekonomik kalkınmasına katkı anlamında önemli bir sorumluluk üstlendiğini belirtti.

Bölgemizin önemli stratejik ürünü olan çay konusunda doğru tarım teknikleri ile çaydan katma değeri yüksek ürünlerin elde edilmesine yönelik eğitimlerin verildiğini hatırlatan Rektör Yılmaz, eğitimlerin bundan sonra da devam edeceğini söyledi.

Haber: Halil İbrahin Saklı