Procter & Gamble Fabrikası Kimin?

Procter & Gamble, ABD merkezli bir şirkettir ve merkezi Cincinnati, Ohio'da bulunmaktadır. Şirket, William Procter ve James Gamble tarafından kurulmuştur. Amerikalı bu ikili, 19. yüzyılın ortalarında şirketi kurarak temizlik ve kişisel bakım ürünleri gibi kimyevi tüketici ürünleri üretmeye başladılar. O günden bu yana Procter & Gamble, dünya çapında birçok ürün markasıyla tanınan bir dev haline gelmiştir. P&G (Procter & Gamble) fabrikası Amerika Birleşik Devletleri'ne aittir. 

Müftü Yusuf Karali İhtisas Merkezi Aday Din Görevlileri Eğitimi 2. Dönem Açılış Programı Müftü Yusuf Karali İhtisas Merkezi Aday Din Görevlileri Eğitimi 2. Dönem Açılış Programı

Procter & Gamble Fabrikası, Procter & Gamble (P&G) adında çok uluslu bir şirkete aittir. Bu şirket, merkezi Cincinnati, Ohio, ABD'de bulunan ve kimyasal tüketici ürünleri üreten bir firmadır.

P&G, 1837 yılında William Procter ve James Gamble tarafından kurulmuştur. Şirket, temizlik maddeleri, kişisel bakım ve hijyen ürünleri, bebek ürünleri ve evcil hayvan ürünleri gibi geniş bir yelpazede ürünler üretmektedir.

P&G'nin Türkiye'de de bir fabrikası bulunmaktadır. Bu fabrika, 1985 yılında Gebze'de kurulmuştur ve Ariel, Tide, Always, Pampers ve Pantene gibi P&G'nin en popüler markalarından bazılarını üretmektedir.

P&G Fabrikası'nın kimin olduğuna dair bazı yanlış bilgiler de dolaşmaktadır. Bazı kaynaklarda fabrikanın İsrail'e ait olduğu iddia edilmektedir. Bu bilgi yanlıştır. P&G, Amerika Birleşik Devletleri merkezli bir şirkettir ve Gebze'deki fabrika da P&G'ye aittir.

Özetle:

  • Procter & Gamble Fabrikası, Procter & Gamble (P&G) adında çok uluslu bir şirkete aittir.
  • P&G, 1837 yılında William Procter ve James Gamble tarafından kurulmuştur.
  • P&G, temizlik maddeleri, kişisel bakım ve hijyen ürünleri, bebek ürünleri ve evcil hayvan ürünleri gibi geniş bir yelpazede ürünler üretmektedir.
  • P&G'nin Türkiye'de de bir fabrikası bulunmaktadır. Bu fabrika, 1985 yılında Gebze'de kurulmuştur.
  • Gebze'deki fabrika P&G'ye aittir ve İsrail ile herhangi bir ilgisi yoktur.

Editör: EDİTÖR - 3