Türk Heavy Metal Grubu olarak kurulan Pentagram bir kere daha hayranlarıyla buluşmaya hazırlanıyor. İzmir ve Bursa'da konser düzenleyecek olan grubun konser programı belli oldu. Grup yeni gösterisiyle hayranlarını bir kere daha mest etmeye hazırlanıyor...

Efsane Türk heavy metal grubu Pentagram, İzmir ve Bursa'da dinleyicileriyle buluşuyor. Night Flight Symphony Orchestra & Choir eşliğinde 3 Ağustos'ta İzmir Kültürpark Açık Hava Tiyatrosu ve 15 Ağustos'ta Bursa Kültürpark Açıkhava Tiyatrosu’nda gerçekleşecek Pentagram konserlerinin biletleri Biletinal'da satışa çıktı. Events Across Turkey’in bir kült haline gelen uluslararası ödüllü projesi An Epic Symphony, Türkiye'nin en iyi gruplarından Pentagram’ı yeni gösterisiyle bir kez daha ağırlıyor.

PENTAGRAM İZMİR KONSERİ 2024 NE ZAMAN, NEREDE, KONSER BİLETİ NE KADAR?

Night Flight Symphony Orchestra & Choir eşliğinde 3 Ağustos’ta İzmir Kültürpark Açık Hava Tiyatrosu ve 15 Ağustos’ta Bursa Kültürpark Açıkhava Tiyatrosu’nda gerçekleşecek Pentagram konserlerinin biletleri Türkiye’nin teknoloji odaklı etkinlik biletleme platformu Biletinal’da satışa çıktı.

1986 yılında Hakan Utangaç ve Cenk Ünnü tarafından kurulan Pentagram, ilk albümünü 1990 yılında dinleyicilerle buluşturdu. Pentagram’ın yükselişi Ogün Sanlısoy’un katılımı ve ‘Trail Blazer’ adlı albümün çıkışıyla sürdü.

Grup, 1995 yılında Danimarka’da gerçekleşen üç konserle uluslararası müzik dünyasında da adını duyurdu. 2002 yılında ise Türkçe sözlü albüm “Bir”, Böcek Yapım etiketi ile albüm raflarındaki yerini aldı. Tamamen Türkçe sözlü olan bu albümle birlikte grup yine bir ilke imza atmış oldu.

Grup şu anda sahneye çıkacağı kadro ile 30 Ekim 2020 tarihinde dijital platformlarda Bu Düzen Yıkılsın isimli beste ile boy göstermişti. 2020 senesinden bu yana aynı kadroyla yola devam eden grup şehir şehir gezerek hayranlarıyla buluşmaya devam ediyor.

Kaynak: Haber Merkezi