Haber: Dilek Onay Can  - 20 Temmuz’da başlayan adli tatil, 1 Eylül itibarıyla sona erdi.

Trabzon'da "Girişimci Kadınlar Buluşması" gerçekleştirildi Trabzon'da "Girişimci Kadınlar Buluşması" gerçekleştirildi

Adli tatilde nöbetçi mahkemelerde tutuklu dosyalara bakılırken, diğer davalara ise ara verildi. 40 gün süren adli tatilde Yargıtay ve Danıştay’da sadece nöbetçi birimler görev yaparken Anayasa Mahkemesi (AYM) adli tatile girmedi.

Rize Baro Başkanı Avukat Ümit Peçe yeni adli yılın açılması dolayısı ile bir mesaj yayınladı. Peçe yayınladığı mesajda meslektaşlarının yeni adlı yılını kutladı.

Baro Başkanı Avukat Peçe mesajında şu ifadelere yer verdi ”1 Eylül 2023 tarihi itibariyle yeni adli yılımız başlamış bulunmakta. Her adli açılışında olduğu gibi bugün de heyecanlıyız. Yeni adlî yılımızın ülkemize, vatandaşlarımıza, tüm yargı teşkilatı mensuplarına ve hukuk camiamıza hayırlı almasını temenni ediyorum. İnsan onurunu ve hakkını korumayı, bütün adalet hizmetlerinin en temel misyonu olarak gören bizler bu şuurla yeni adli yılımızda da çalışmaya devam edeceğiz.  Hukukun üstünlüğü, demokrasi ve insan hakları ilkelerine bağlı kalarak adalet sistemimize ve yargıya duyulan güveni teminat altına alan, adaletin ve kanun önünde eşitliğin toplum ve devlet hayatının her alanında geçerli olması için fedakarca mesleğini icra eden başta avukatlarımız olmak üzere, tüm yargı çalışanlarımızın adli yılı kutlu olsun”