24 Kasım Öğretmenler Günü Çayeli’nde Çeşitli Etkinliklerle Kutlandı 24 Kasım Öğretmenler Günü Çayeli’nde Çeşitli Etkinliklerle Kutlandı

Türk Eğitim Sen Rize Şube Başkanı Murat Köseoğlu, “bilindiği üzere bugünlerde okullarda seçmeli dersler belirlendi ve bu belirlenen seçmeli derslere göre ders yükleri oluşturuldu. Seçmeli derslerin veliler tarafından seçilmediği, velilere göstermelik dilekçeler gönderildiği, seçmeli derslerin okul idareleri tarafından kişilere göre belirlendiği sendikamıza gelen yoğun şikayetler arasındadır. Bu tür durumları yaşayan okullarda öğretmen arkadaşlarımızın okul müdürlüklerine dilekçe ile başvurmaları seçmeli derslerin usulüne göre seçilmelerini talep etmeleri ilk adımdır” dedi.

Sendikamız üyesi öğretmen arkadaşlarımızın norm fazlası olması durumunda açacağımız davada dava dilekçesinde de belirttiğimiz üzere seçmeli dersler oluşturulurken veli dilekçelerini de talep etmekteyiz diyen Köseoğlu, “bu yüzden kişilere göre seçmeli ders belirleyen okul müdürlerini uyarıyorum asla ve asla bu yanlışa düşmeyin. Öğretmen arkadaşlarımızın norm fazlası olması durumunda okul müdürlerine dava açtığımız için mağdur olmamanız adına seçmeli dersleri mevzuatına göre velilerin talepleri doğrultusunda oluşturmanızdır” dedi.

Köseoğlu, “Biz Türk Eğitim Sen olarak bu şekilde seçmeli ders belirleyen okulları zaten İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne resmi yazı ile bildiriyor ve soruşturma talep ediyoruz” şeklinde açıklamada bulundu.

Haber: Büşra Bayraktutan