14 Mayıs’ta yapılan seçimlerde 44 yıl sonra Rize’den CHP Milltvekili seçil Tahsin Ocaklı TBMM’de kayıt işlerini gerçekleştirdi. Ocaklı kayıt işlemlerinden sonra yaptığı açıklamada, “Bugün sevgili eşim ile birlikte, 28. Dönem Milletvekilliği kayıt işlemini tamamladık. Ülkemize ve Milletimize hayırlı olmasını temenni ediyorum. Rize’nin hakkını alması için hiç durmadan, yorulmadan mücadeleye devam edeceğiz” dedi. 

CHP Rize Milletvekili Tahsin Ocaklı yaptığı açıklamada 14 mayıs’ ta yapılan seçimlerde 44 yıl sonra kendisinin Rize’ den partisinden milletvekili seçildiğini kaydetti. Ocaklı, “Rize adına iyi birseçim gerçekleştirdik. 44 yıl sonra CHP ittifakla Rize’ den milletvekili olarak beni seçti. Artık bundan sonra rizelilerin emrine amadem.Türkiye’nin halkı bize muhalefet görevini vermiştir. Bizde bu görevi daha doğru biçimde yapmak için elimizden geleni yapacağız" dedi.

CHP Rize Milletvekili Tahsin Ocaklı, “TBMM’ de daima Rize’ nin ve çayın sorunları için çalışacağım. Her ne kadar iktidar olamadıksa da bir iktidar milletvekili gibi TBMM’ de Rize içinçalışacağım. Adaylık sürecinde verdiğim sözlerin gerçekleşmesi için sonuna kadar mücadele edeceğim” dedi.