2011 yılında Karadeniz Teknik Üniversitesi'nin (KTÜ) turizm markası olarak kurulan KTÜ Koru Otel, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından yürütülen belgelendirme süreçlerinin ardından Turizm İşletme Belgesi'ni (4 Yıldızlı Otel Belgesi) almaya hak kazandı. 110 oda kapasitesiyle konaklama sektöründe hizmet veren otel, bu başarıya ulaşarak Trabzon turizmine önemli bir katkı sağladı.

Belgelendirme Süreci ve Yapılan Çalışmalar

2022 yılında başlatılan belgelendirme süreci kapsamında KTÜ Koru Otel, renovasyon ve altyapı iyileştirmeleri, dijital dönüşüm, organizasyonel yapının kurumsallaşması, kalite yönetim süreçlerinin oluşturulması ve kamu/özel sektör kurumsal iş birliklerinin geliştirilmesi gibi önemli çalışmalar gerçekleştirdi.

İki Yıl Süren Yatırımlar

İki yıl boyunca yapılan yatırımlar sonucunda otel, 2023 yılında Trabzon Valiliği Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü tarafından verilen 'Sıfır Atık Belgesi'ni ve RoyalCert Belgelendirme kuruluşu tarafından verilen 'Sürdürülebilir Turizm Sertifikası Kalite Belgesi'ni aldı. 2024 yılının başında T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı'na yapılan başvurunun ardından, uygunluk değerlendirmeleri olumlu sonuçlandı ve otel 4 Yıldızlı Otel Belgesi'ni almaya hak kazandı.

Konuklarına Kaliteli Hizmet Sunuyor

Kuruluşundan bu yana 130 ülkeden 150.000’den fazla konuğu ağırlayan KTÜ Koru Otel, konforlu konaklama ve kaliteli hizmet anlayışıyla biliniyor. Bu yeni belgeyle birlikte otelin marka değeri daha da yükseldi.

Eğitim ve Mesleki Gelişime Katkı

KTÜ Koru Otel, turizm sektöründe bakanlık onaylı konaklama hizmeti sunmanın yanı sıra, KTÜ Maçka Meslek Yüksekokulu Otel, Lokanta ve İkram Hizmetleri Bölümü ve Akçaabat Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi ile iş birliği yaparak öğrencilere uygulama dersleri ve mesleki staj imkânları sunuyor. Bu sayede nitelikli turizm mezunlarının yetiştirilmesine de önemli katkılar sağlanıyor.

Hizmet Kalitesini Geliştirme Hedefi

KTÜ Koru Otel, Trabzon turizmine, Karadeniz Teknik Üniversitesi’nin ve Trabzon’un tanıtımına daha fazla katkı sağlamayı hedefliyor. Otel, "Faaliyet alanlarında profesyonel, güler yüzlü hizmet anlayışı ile ekonomik ve hijyenik hizmet sunmak, çevre bilinci ve toplam kalite anlayışıyla insan kaynağını, teknolojiyi, bilgiyi en etkin ve verimli şekilde kullanarak konuklarının, çalışanlarının ve çözüm ortaklarının takdirini kazanmak" misyonuyla hizmet kalitesini geliştirmeye devam edecek.

Kaynak: Haber Merkezi