Cumhuriyet Halk Partisi Çayeli İlçe Başkanı Hızır Efe Kadıoğlu, bu halk 21 yıldır kandırılıyor diyerek “Rizeli bu Cumhuriyet şehrinde yine AKP’ye yüzde 75 oy verecek mi” diye sordu

-“AKP halkı kandırmaya devam ediyor”
Emekli insanları kandırdı, çiftçiyi kandırdı, halkı kandırıyor diyen Kadıoğlu; “Emeklilere bugüne kadar kök maaş diye bir şey yoktu. Temmuz ayında emeklinin zammını vermedi. Şimdide emekliye yok çalışıyor, yok çiftçisin, yine beş bin lirayı vermedi” dedi.

-“Rizeli yerel seçimde tekrardan kandırılacak mı?”
Kadıoğlu; “çay üreticisine yüzde altmış beş verdi. Kuru çaya yüzde yüz kırk zam yaptı. Yine halkı kandırdı. Seçimlerde dolmuş ve taksi esnafına verilen ÖTV’siz KDV’siz araç verecekti. Bu halk 21 yıldır kandırılıyor. Önümüzdeki yerel seçimlerde tekrardan kandırılacak mı? Rizeli bu Cumhuriyet şehrinde yine AKP’ye yüzde 75 oy verecek mi? Açlık sınırı 14 bine dayandı. Emekli 7,5 bin TL ile yaşam mücadelesi veriyor. Mecburen ek iş yapmak zorunda kalıyor. Bir de bir acı gerçek var, Akp iktidara gelene kadar tek tip işçi tek tip memur vardı. Şimdi ise sözleşmeli öğretmen, ücretli öğretmen geçici işçi. Sadece halkı fakirleştirmek için yapılan bir uygulama” şeklinde açıklamada bulundu.

Rize’de CHP’li kadınlardan birlik mesajı Rize’de CHP’li kadınlardan birlik mesajı


 

Kaynak: TUFAN KULELİ