Toplamda 8 km.’lik mesafeye sahip olacak Rize sahil bisiklet ve yürüyüş yolu projesinde 2. Etap çalışmaları hız kesmeden devam ediyor. Daha önce İslampaşa'dan Müftü Mahallesi sahiline kadar 2 km.’lik mesafesinin yapımı tamamlanan ve vatandaşlarımız tarafından aktif kullanılan sahil bisiklet ve yaya yolu projesinin kalan 6 km.’lik kısmının 2. etabında çalışmalar sürüyor.

Deniz dolgusu devam eden Sahil Millet Bahçesi projesi ile entegre olacak olan bisiklet yolu projesi’nin Liman kavşağından  boğaz mahallesi arasında kalan sahil kısmında başlatılan çalışma kapsamında, eski zeminin sökülerek zemin düzeltme ve betonlama çalışmalarının ardından yeni yapılan yürüyüş yolu ve bisiklet yolu ile birlikte çevre düzenleme çalışmaları yapılarak sahil kısmı daha modern ve aktif kullanılabilir hale getiriliyor.

Alim, Ege bölgesinde saha çalışması yaptı Alim, Ege bölgesinde saha çalışması yaptı

Millet Bahçesi projesi’nin tamamlanmasıyla birlikte bisiklet yoluna sahil boyu devam edilecek olup, şehrimiz İslampaşa ile Boğaz Mahallesi sahil güzergahı boyunca toplamda 8 km.’lik yaya yürüyüş yoluna kavuşmuş olacak. Proje tamamlandığında vatandaşlar İslampaşa sahilden Boğaz Mahallesi sahiline hem bisikletleriyle hem de yaya olarak ulaşabilecekler.

Haber: Tufan Kuleli