Nacettin Hatipoğlu yazdı...

Yerel Gündem…

GÜNDEM 04.01.2016, 17:05 28.04.2020, 18:48
1662
Nacettin Hatipoğlu yazdı...

Uzun yıllar tek parti iktidarının ardından yapılan 7 Haziran seçimleri ortaya koalisyonlu bir tablo çıkarmış. Muhalefet partilerimiz için fırsat olmasına rağmen iktidar sorumluluğu alamamaları nedeniyle, beş ay sonra tekrar edilen seçimlerde istikrarın devamına karar verilmişti.

1 Kasım seçimlerinde Milletimiz ayrıca; Yeni Türkiye’nin Kurucu Önderi, Bölgenin ve Dünyanın Hakkaniyetli Tek Lideri durumunda olan Devlet Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a karşı büyük bir sahiplenme içinde olduğunu tescil etmiştir.

Son iki yıl içerisinde gerçekleştirilen dört ayrı seçimden sonra, önümüzdeki dört yıl içinde sadece bir anayasa referandumu öngörülmektedir. Yanı seçimlerle israf edilen zamanın bile olmayacağı çok daha istikrarlı bir dönem başlamıştır. Dolaysıyla 1 Kasım seçimleriyle birlikte ülkemizi 2023 yılı hedeflerine ulaştırmanın önünde bir engel kalmamıştır.

Seçimlerden sonraki sürece bakıldığında yeni dönemin en temel özelliği olarak; Bir taraftan gerek içeriden gerek dışarıdan kardeşliğimize, vatanımıza ve bizi biz yapan tüm değerlere karşı art niyetli olanlara en sert şekilde ve anladığı dilden cevabı verilecek. Diğer taraftan ise her şart altında “Birlikte Türkiye’yiz” diyebilenlerle de, en keskin muhalif düşünceye sahip olsalar bile sonuna kadar özgürce yaşanacak bir dönem ülkede hâkim kılınacaktır. Özetle “Yeni Anayasa ve Başkanlık Sistemiyle” taçlanacak olan sistemimiz “Yeniden Büyük Türkiye” idealını gerçekleştirmek üzere hızla yoluna devam edecektir Allahın izniyle.

Kıymetli Dostlar; Birazda yerel gündemle ilgili konularda düşüncemi paylaşma arzusundayım. Ama müsaade ederseniz bir konuya açıklık getirmek isterim.

Önceki bir yazıma ismini vermeden yorumuyla katılan bir hemşerim, artık doğruları yazamadığımı ima ederek ithamda bulunmuş. Hem o kardeşime hem de beni tanımayanlar için bir miktar kendimi ifade etmek üzere diyorum ki; Yazdığım her yazıdan sadece ama sadece ben sorumluyum. Dolaysıyla düşüncelerimi herhangi bir şekilde ifade ederken özgürlüğümün sınırlarını tayin etme hakkı da bana aittir. Bugüne kadar olduğu gibi yine aklımın yettiği, bildiğim veya ulaşabildiğim gerçekleri kalemimin elverdiğince ki, bu anlamda asla iddia sahibi biriside değilim, ancak elimden geldiğince “Hakkın ve Halkın” yanında olmak üzere yazılarıma devam etmek isterim. Elbette sizlerden gelecek hakaret içermeyen görüş ve düşüncelerde bize yol göstermeye devam edecektir.

Sözü daha fazla uzatmadan Çayeli’mizle ilgili bir kaç konuya gelmek istiyorum;

İlçenin en ciddi sorunlarından olan yaya kaldırımlarıyla birlikte şehir içi araç trafiği sorunu başlatılan uygulamalarla, yer yer aksamalarda olsa büyük oranda çözülmüş durumdadır. Ayrıca araç trafiği ile ilgili köklü değişikliklere gidilecek yeni çalışmaların da devam ettiğini biliyorum. Kaymakamlık ve Belediye binası yeni yerlerine taşınmasıyla beraber halkımızın kamu kurumlarından, direk hizmet alımı konusunda daha kaliteli bir döneme geçilmiş durumdadır.  

Ancak ilçe kütüphanesiyle ilgili sorun hala devam etmektedir. Mevcut kütüphanenin yeri için yıllar öncesinde yıkım kararı olmasına rağmen henüz sorun çözülebilmiş değildir. Hepimizin geleceği olan ve yarınlarımızı emanet edeceğimiz çocuklarımızı en güvenli ve en kaliteli yerde hazırlamak, en başta gelen sorumluluklarımız arasında olmalıdır. Tıpkı bölgenin en modern ve kaliteli çocuk oyun gruplarını ilçeye kazandırıldığı gibi... Kaldı ki kütüphaneyi taşıyacak alternatif yerlerde artık vardır. Sorunu ilçede bulunan Sivil Toplum Kuruluşlarıyla birlikte istişare ederek en yakışan yerinde ve ivedilikle çözmeliyiz.

Yine belediyemizce hedeflenen tüm mahallelerdeki alt ve üst yapı sorunları ve özellikle ana yolların standartlarını yükseltme çalışmaları bütün hızlıyla devam etmektedir.  Yapımı biten Yalı Mahallesi ve ihalesi gerçekleştirilen Sabuncular Mahallesini diğer mahalleler takip edecektir.

Ayrıca takip edile gelen; Terminal Binası, Seslidere Suyu, Kapalı Spor Salonu, Yeni Okullar, Eski Cami Meydanı, Kapalı Pazar yeri, Yeni itfaiye aracı alımı gibi birçok projelerde uygulama safhasına gelinmiş durumdadır. Sahil Dolgu alanı ve Kentsel Dönüşümle ilgili büyük projelerdeki çalışmalarda ise ciddi mesafeler alındığını biliyorum.

Fakat Çayeli’mizin en önemli talebi haline gelen doğalgazla ilgili somut bir gelişme henüz muhalesef yoktur. Umuyor ve diliyorum ki bu dönem içerisinde ilçeye doğalgazın getirilmesi ile ilgili daha ciddi adımlar atılacaktır.

İlçede Kent Konseyinin birlikte oluşturulan Kadın ve Gençlik meclisleriyle, sosyal ve kültürel faaliyetler dikkat çekici şekilde artmıştır. Her ay en az bir etkinlik yapılarak bu anlamda şehrimizin seviyesine olumlu katkı verilmektedir. Bu faaliyetlere ilçe halkı tarafından daha duyarlı olunması halinde çok daha fazla programlarla Çayeli’miz ciddi anlamda sosyal ve kültürel etkinliklere imza atmaya devam edecektir.

Uzadığının farkındayım ancak, belediyemizin özellikle son iki yıldır ilçede yaşanan ağır kış şartlarına rağmen karla mücadelesindeki üstün başarısına vurgu yapmadan geçemeyeceğim. Hemşerilerimizin de takdir ettiği bu çalışmalarda görev yapan tüm personeli gönülden tebrik ediyorum.

Allaha emanet olunuz.

Nacettin Hatipoğlu

 

banner43
Yorumlar (5)
SELAHATTİN SANDIKÇI 5 yıl önce
Yazınızın Çayeli boyutu üzerinde fikirlerimi paylaşmak isterim.bundan 5 Yıl önce proje aşamasında olan,terminal binası,seslidere su projesi,kapalı spor salonu,yeni okullar,eski cami meydanı,kapalı pazar yeri,sahil dolgu alanı,KENTSEL DÖNÜŞÜM,YENİ HASTANE BİNASI,KYK YURT BİNASI,BÜYÜKKÖY-MADENLİ YOLUNUN İLE BİRLEŞMESİ,ADALAR MAHALLESİ YENİ YERLEŞİM PROJELERİ bu sayılanlar proje değildi.Proje olarak halkın önüne çıkarıldı.Maksat göz boyamadan başka bir şey değildi.Siyasilerin beceriksizliği,kendi nam ve hesapları peşinde koşmaları,halkla adeta alay edercesine fikirmiş gibi gösterilmeye devam ediyor.icraat nedir?bununla ilgili bir araştırma yaparsanız iyi olur.İcraat kelime anlamı ile ifadesi değil, bilhassa halkın gözünde ne kadar değer ifade ettiği üzerinde durursanız sevinirim.
NUMAN ATİK 5 yıl önce
KÜTÜPHANE KONUSUNA DEĞİNMEK İSTİYORUM.YILLAR ÖNCE YIKIM KARARI OLDUĞU BİLİNDİĞİ HALDE SORUN BU GÜNE KADAR GELMIŞTIR.BU GÜNKÜ İDARE SORUNU KUCAĞINDA BULMUŞTUR.PEKİ ŞUNU SORMAK İSTERİM OKULLAR BÖLGESİNDE OLMASİYLE KÜTÜPHANE İÇİN ÇOK İYİ BİR YER OLDUĞUNU DÜŞÜNDÜĞÜM KAYMAKAMLIK LOJMANI ALTINDAKİ ÖZEL İDAYETE AİT YER KÜTÜPHANE OLMAZMİYDİİİİ.....
abdul 5 yıl önce
dunya eşi olmuşmu bilmem ama bildiğim kadarıyla türkiye tarihinde olmayan bir uygulamadan bahsetmedin işkur,birkaç istisna işe alım rezilliğinden.%82 oy alınan yerde ayrım yapıldığından,omurgalı olanlar,yalakalık yapamayanlar safdışı edildiğinden,eş dost istihdamından bahsetmedin.çok basit vede kisa bir süreç istihdami yani çok önemli değil .önemli olan yetkili ve etkili iradenin kalitesinin ne kadar bayağı olduğunun ifadesidir.belki yuzyıl sonra çok basit çıkarlar için yapılan bu rezillik anlatılacak ve hepimize bela paratoneri olacak.. seçim vaatlerindede bahsettin..
seda 5 yıl önce
teretuvarlar yayalarındır dıyosunuz maalesf iş yerlernden dolayı gıdılmıyor ozellıkle okullar caddesı yuzde seksen akp ye oy çikan bır ılden işkura yıne partı yonetıcılerının eş ve akrabalarını kamuda çalişanların imam eşlerı partıde gorev alan encumen ve eşlerı muhtar ve eşlerı eğer adaletınız bu ise eyı
İbrahim Öztürk 5 yıl önce
Sayın yazarı yaklaşık 25 yıldır takip ediyorum, bu yazısında güzel konulara temasta bulunmuşur. En önemli konunun ise olmazsa olmazlarımızdan Çayeli Halk Kütüphanesinin yer konusudur. Bu yer konusunda çok hesapların yapıldığı yer ise Çayeli eski belediye başkanlık binasının şu andaki Ak Parti bulunduğu mekanın üst katı olarak en uygun yer olduğunu düşünüyorum. Bunun sebepleri ise merkezde olması, güvenli olması, özellikle çocuklarımızın ve halkımızın rahat bir şekilde ulaşabileceği en uygun yer olduğunu düşünüyorum. Sayın Belediye Başkanımız Doktor Atilla Esmen Bey'in bu konuya duyarlı olacağını düşünüyor ve kendisinden rica ediyoruz.Bu sadece benim kanaatim olmadığı duyarlı vatandaşlarımızın kanaatlerinin bu konuda yoğunlaştığını görebilmekteyiz. Ayrıca yazarımıza bu gündemle ilgili yazılarından dolayı özellikle teşekkür ediyorum. Sevgi ve saygıyla Allah'a emanet olun diyor, başarılarınızın devamını Allah'tan niyaz ediyorum.
banner49
Günün Anketi Tümü
Rize Şehir Hastanesinin deniz dolgusu üzerinde yapılmasını uygun buluyor musunuz?
Rize Şehir Hastanesinin deniz dolgusu üzerinde yapılmasını uygun buluyor musunuz?
21°
parçalı bulutlu
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Galatasaray 2 6
2. Alanyaspor 2 6
3. Göztepe 2 4
4. Karagümrük 2 4
5. Beşiktaş 2 4
6. Antalyaspor 2 4
7. Kasımpaşa 2 3
8. Hatayspor 1 3
9. Sivasspor 2 3
10. Erzurumspor 2 3
11. Fenerbahçe 1 3
12. Kayserispor 2 3
13. Konyaspor 1 1
14. Gaziantep FK 2 1
15. Trabzonspor 2 1
16. Gençlerbirliği 2 1
17. Malatyaspor 2 1
18. Denizlispor 2 1
19. Çaykur Rizespor 2 0
20. Ankaragücü 1 0
21. Başakşehir 2 0
Takımlar O P
1. Ankara Keçiörengücü 2 6
2. Tuzlaspor 2 4
3. Adanaspor 2 4
4. Adana Demirspor 1 3
5. Balıkesirspor 2 3
6. Ümraniye 1 3
7. Bursaspor 2 3
8. Altınordu 2 3
9. Bandırmaspor 2 3
10. İstanbulspor 2 3
11. Ankaraspor 2 3
12. Akhisar Bld.Spor 2 1
13. Altay 2 1
14. Samsunspor 1 1
15. Eskişehirspor 2 1
16. Giresunspor 2 1
17. Menemen Belediyespor 2 1
18. Boluspor 1 0
Takımlar O P
1. Leicester City 2 6
2. Everton 2 6
3. Arsenal 2 6
4. Liverpool 2 6
5. Crystal Palace 2 6
6. Tottenham 2 3
7. Wolverhampton 1 3
8. Brighton 2 3
9. Leeds United 2 3
10. Chelsea 2 3
11. Newcastle 2 3
12. Aston Villa 0 0
13. Man City 0 0
14. Burnley 1 0
15. M. United 1 0
16. Sheffield United 1 0
17. West Ham 2 0
18. Fulham 2 0
19. Southampton 2 0
20. West Bromwich 2 0
Takımlar O P
1. Granada 2 6
2. Real Betis 2 6
3. Villarreal 2 4
4. Celta de Vigo 2 4
5. Valencia 2 3
6. Osasuna 2 3
7. Getafe 1 3
8. Cádiz 2 3
9. Real Sociedad 2 2
10. Real Madrid 1 1
11. Eibar 2 1
12. Huesca 2 1
13. Real Valladolid 2 1
14. Atletico Madrid 0 0
15. Barcelona 0 0
16. Elche 0 0
17. Sevilla 0 0
18. Levante 1 0
19. Deportivo Alaves 2 0
20. Athletic Bilbao 1 0
Namaz Vakti 21 Eylül 2020
İmsak 04:31
Güneş 05:57
Öğle 12:16
İkindi 15:43
Akşam 18:26
Yatsı 19:46