Abdurrahman Akın yazdı

Abdurrahman Akın yazdı

GÜNDEM 29.02.2016, 16:07 29.04.2020, 16:50
4315
Abdurrahman Akın yazdı

Değerli Dostum, içimi sana açmak, dertleşmek  ve bu satırları sana yazarak rahatlamak istedim doğrusu!..

Bilmiyorum bu yazdıklarım seni ne kadar ilgilendirir ama bil ki her satırı yaşadıklarımın bir özetidir!
Senin beni en iyi anlayacak kişilerden olduğuna inanmasaydım asla değerli zamanını almazdım bunu da biliyorsundur?

Sen beni tanıyorsun, biz  ezeli ve ebedi dostlarız…

Ama tanımayanlar olabilir diye mektubuma başlarken kendimi  okuyucuya da tanıtmak istiyorum!..
Ben bir kamu kurumunda memur olarak çalışıyorum. Bağlı olduğum kurumun birçok müdürlüğünde çalıştım bugüne kadar…

Bu süre zarfında birçok iktidar geldi, doğal olarak yönetim kadrosu da değişti.  Her gelen iktidar kendi ekibiyle çalışmayı seçti. Bir önce ki iktidarın atadığı yönetici kadrosunu kızağa almak alışıla gelen bir uygulama. Zaten kamu kurumlarında çalışan insanlar olarak alışkınız bu tıp durumlara…

Kim gelirse gelsin ben doğru bildiğim yoldan asla geri durmadım. Bir kamu çalışanı olarak iktidarın her yanlışını yüksek sesle dile getirdim, yazdım-çizdim en yakın dost ve arkadaşlarımın hatta akrabalarımın benden öcü gibi kaçtıklarına şahit oldum!

Başını biraz ağırtacağım dostum!

Ben inandığım gerçekleri sürekli dillendirmeye devam ettim bu iktidar döneminde…

İktidarlar gelip geçici ama insanın inandıklarını yaşaması, eleştirilerini daha bir özgüven içinde söz söylemesine vesile oluyor…

Ben bu iktidar döneminde de inandıklarımı hep söyleyedurdum. Kendimle ilgili özel durumu izah etmeyeceğim ama yaşadığımız son olaylar beni gerçekten kahretti bir kez daha!..

Lafı nereye getireceğimi anlamışsındır…

Yıllardır fikirlerimizin karargâhı olduğuna inandığımız Milliyetçi Hareket Partisi ve onun Genel Başkanı iktidarı en azılı eleştirdiğimiz şu dönem de bizi sukutu hayale uğrattı!

Merhum Tanpınar Hoca; ”Haksızlığı her kabul ediş, daha büyüğünü doğurur” demişti yıllar önce. Maalesef bugün MHP’de bu sözün hayat bulduğu dönemi yaşıyoruz!

Şimdi değerli dostum, partinin Genel Başkanı ve bindirilmiş kıtalar eşliğinde hareket eden parti yönetimini eleştirmeyelim mi?

Eğer eleştirmeyeceksek; Tanpınar’ın ifade ettiği daha büyük haksızlıklarla karşı karşıya kalmayız mı?!

Düşünebiliyor musun Dostum? 

Şimdi biz bütün bunları, inandığımız davanın mensupları tarafından yaşatıldıktan sonra nasıl kalkıp haktan hukuktan adaletten bahsedebiliriz sorarım sana?

Şimdi sana sorarım sevgili dostum; her seçimden başarıyla çıkan ve yıllar için de ki bu seçim zaferlerini Cumhurbaşkanlığıyla taçlandıran sayın Recep Tayyip Erdoğan’ı diktatörlükle itham eden sayın Devlet Bahçeli, kendi siyasi duruşunu neye benzetiyor acaba!?

Oysa bize Ocak’ta öğretmişlerdi ki; “Biz, Milliyetçi düşüncenin sahipleri; Türk varlığının, Türk tarihinin, Türk ruhunun son ihtiyaç akçasıyız! Bu akça da sokağa atıldı mı, paydos!”

Şimdi bu akçe sokağa atılmadı mı?

Benim zoruma giden de bu zaten!

Bunları sana yazdım belki senide sıkıntıya soktum.

Ama biliyorum ki sende Hak- hukuk denildi mi lafını esirgemez gereğini yaparsın!

Milliyetçi Hareket Partisi bir dava hareketi olarak Türk siyasi hayatına girdikten bu yana “tarihinin hiçbir devresin de, (buna 12 Eylül askeri darbesi de dâhil) bu kadar yoğun bir karanlığa gömülmemişti!”

Milliyetçi/Ülkücü camianın siyasi partisini idare eden kişiler aklını başına ne zaman alacak ve bu yoğun karanlığı darmadağın ederek yolumuza devam edeceğiz!

Yetersizliklerini sorgulayacakları yerde kendilerine muhalif olan İl teşkilatlarını kapatarak öfke kusan genel merkez ne yapmak peşindedir?

Bir siyasi parti, üyeleriyle, gönüldaşlarıyla, parti teşkilatlarıyla ve en önemlisi idealleriyle vardır. Bu oluşumun en büyük itici kuvveti olması gereken kişide o partinin genel başkanıdır. Ama maalesef, bugün MHP’de oluşturulmaya çalışılan kaosun baş aktörü de o koltukta oturan kişidir!

Bunları sana anlatarak içimi dökmek, üzüntümü hafifletmek istedim sevgili dostum!

Onun için ben, kendi mi “Don Kişot” olarak adlandırıyorum “yel değirmenleriyle” olan bu savaşta; seni de yol arkadaşım “Sencho Panza” olarak gördüğümü söylemek istiyorum!

Selam ve muhabbetlerimle sevgili Dostum…

Görüşmek üzere Allah’a emanet olunuz…

 

 

banner43
Yorumlar (6)
Hazin 5 yıl önce
Günaydın Türkiye...uyanın artık balığa gidelm diyemiyorum zira çoktan akşam oldu.o muhteremin bir proje için oraya getirildiğini, onlar ve diğer muhalefettekiler yerlerinde durdukça iktidarın asla seçim kaybetmeyeceğini daha anlamadınız mı ? siz anlamadıysanız ne için yazıyorsunuz ? halkı aydınlatmak gibi bir misyonunuz yok mu ?
Osman Aygün 5 yıl önce
Dostum çok haklısın zerzenişinde de ınan kara talihmi desem,kör talihmi desem gelen gideni arataçak cinsten ülkücü iradenin dişindatepeden inme omurgası saten tarumar olmuş bir yapının başına omurgasız bir kişiyi şırınga ediyorlar. Senin davaya sadakatına hayranım dostum..
Erol Balcı 5 yıl önce
Bizim asla derdimiz olmadı koltuktan, makamdan yana.. Eski Ülkücülerin garip sayıldığı bir çatı altında eskiden ülkücülerin saltanatı ile karşılaşmak kadar acı veren bir duygu da yaşamadık. Büyük bir dava anlayışının, manevi inkişafın ve vatanı dert etmenin adıyken Ülkücülük..şimdi koltuk kavgasının aktörlüğü ile bedbaht oluyor. içten ,fedakarlık dolu,cefakarlıkla yoğrulan arkadaşlığın adıdır Ülkücü.. Haince arkadan hançerlemenin, siyasi fitnenin değil. Değerli yazara katılmamak elde değil. Selam ve saygı ile.
Aysel Güneş 5 yıl önce
Daha güçlü bir iktidar için toptan Ak Partiye gelin siz de kurtulun bu izdiraptan. MHP misyonunu tamamlamış diyen birilerini hatırlıyorum. Dava her yerde savunulabilir siz de kendinizi sıkıntıya sokmayın.
ahmet karabacak 5 yıl önce
sayın yazarımız öncelikle değerli yazılarınızı merakla beklediğimi, dikkatle ve büyük bir beğeniyle takip ettiğimi, yol arkadaşınızın sadece sencho panza olmadığını belirtmek isterim. yazınıza katılmamak mümkün değil. ortada siyasi anlamda bir başarısızlık var. halkın tercihi (neredeyse 15 yıldır her seçimden ilk sırada çıkan) akp hükümeti yönünde. elbette birileri bedel ödemeli ve bu kişiler yıllarını bu harekete vakfeden, sırf gidişattan hesap sorduğu için muhalif olan il-ilçe teşkilatları olmamalı ancak kendime şunu sormadan da duramıyorum: mhp nin hangi siyasi söylevinde, duruşunda hata vardı?? açılım süreci adıyla ortaya atılan içi boş ve anlamsız sürece hayır demesi mi?? herkesin gözü önüne serilen, ayakkabı kutularının içinde saklı yardım?? paralarıyla gündeme oturan 17-25 aralık sürecini sorgulaması mı?? yada sn. başbakanımızın balkon konuşmasında olursa koalisyon olur olmazsa yeniden seçime gideriz sözüne müteakip sn. bahçelinin 'isterlerse açılım taraftarları birlikte koalisyon kursun yoksa da erken seçimse erken seçim' yönündeki açıklamaları mı?? ben bu saydıklarımda bir beis göremedim. bu bağlamda güç ve iktidar mı hak ve hakikat mi derseniz ben hak ve hakikat derim. tabi ki iktidar olmak fikirlerini hayata geçirmek adına çok önemli, bunun için hep birlikte çalışıp çabalamak gerekiyor. bu arada yaklaşık 15 yıldır bahçeli gitmeden mhp düzelmez, bu partiye oy vermem diyen güruhu da merak ediyorum acaba yüzde kaç? Hz. İbrahimin ateşine odun taşıyan hayvanata inat gagasında su taşıyan serçenin tavrını hayatıma düstur edinmeye çalıştım hep... varsın iktidar olmayalım, makam mevki vermesinler ama bilelim ki doğru taraftayız. sn. bahçeli elbet birgün gidecek ve yerine inşallah daha hayırlısı, halka dokunan, onun ağzından konuşan bir genel başkan gelecek. bakalım o gün ne olacak, ne değişecek??Yüce Allah sizin, gagasında su taşıyan serçelerin ve 'sencho panza' gibilerinin yar ve yardımcısı olsun. en güzele emanet olmanız dileğiyle... saygılar
Alper yılmaz 5 yıl önce
Sizin gibi ülkücü duruşu olan çok az kimse kaldı. Yoksa Mhp bugün 4 parti olmazdı.
banner49
Günün Anketi Tümü
Rize Şehir Hastanesinin deniz dolgusu üzerinde yapılmasını uygun buluyor musunuz?
Rize Şehir Hastanesinin deniz dolgusu üzerinde yapılmasını uygun buluyor musunuz?
24°
parçalı bulutlu
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Göztepe 2 4
2. Karagümrük 1 3
3. Beşiktaş 1 3
4. Galatasaray 1 3
5. Alanyaspor 1 3
6. Hatayspor 1 3
7. Antalyaspor 1 3
8. Erzurumspor 1 3
9. Fenerbahçe 1 3
10. Kayserispor 1 3
11. Malatyaspor 2 1
12. Konyaspor 0 0
13. Çaykur Rizespor 1 0
14. Ankaragücü 1 0
15. Kasımpaşa 1 0
16. Gaziantep FK 1 0
17. Trabzonspor 1 0
18. Sivasspor 1 0
19. Gençlerbirliği 1 0
20. Başakşehir 1 0
21. Denizlispor 1 0
Takımlar O P
1. Adanaspor 2 4
2. Adana Demirspor 1 3
3. Balıkesirspor 1 3
4. Altınordu 1 3
5. Ümraniye 1 3
6. Ankara Keçiörengücü 1 3
7. Ankaraspor 1 3
8. Akhisar Bld.Spor 1 1
9. Altay 1 1
10. Tuzlaspor 1 1
11. Samsunspor 1 1
12. Eskişehirspor 2 1
13. Bandırmaspor 1 0
14. Boluspor 1 0
15. İstanbulspor 1 0
16. Bursaspor 1 0
17. Giresunspor 1 0
18. Menemen Belediyespor 1 0
Takımlar O P
1. Arsenal 1 3
2. Leicester City 1 3
3. Chelsea 1 3
4. Newcastle 1 3
5. Wolverhampton 1 3
6. Liverpool 1 3
7. Crystal Palace 1 3
8. Everton 1 3
9. Aston Villa 0 0
10. Burnley 0 0
11. Man City 0 0
12. M. United 0 0
13. Leeds United 1 0
14. Southampton 1 0
15. Tottenham 1 0
16. Brighton 1 0
17. Sheffield United 1 0
18. West Ham 1 0
19. Fulham 1 0
20. West Bromwich 1 0
Takımlar O P
1. Valencia 1 3
2. Granada 1 3
3. Osasuna 1 3
4. Real Betis 1 3
5. Huesca 1 1
6. Real Sociedad 1 1
7. Real Valladolid 1 1
8. Villarreal 1 1
9. Celta de Vigo 1 1
10. Eibar 1 1
11. Atletico Madrid 0 0
12. Barcelona 0 0
13. Elche 0 0
14. Getafe 0 0
15. Real Madrid 0 0
16. Sevilla 0 0
17. Deportivo Alaves 1 0
18. Levante 1 0
19. Athletic Bilbao 1 0
20. Cádiz 1 0
Namaz Vakti 19 Eylül 2020
İmsak 04:30
Güneş 05:56
Öğle 12:17
İkindi 15:44
Akşam 18:28
Yatsı 19:48