Kalkınma ajansı ve Tarım İl Müdürlüğü tarafından desteklenen girişimci kadınlara meyve ve sebze kurutma makinesi dağıtımı yapıldı.

Çayeli ilçesinde düzenlenen törende Kalkınma Ajansı ve Tarım il Müdürlüğünün ortaklaşa yürüttüğü proje kapsamında girişimci kadınlara sebze ve meyve kurutma makinesi dağıtımı yapıldı.

AK Parti, Çayeli'ne teşekkür ediyor AK Parti, Çayeli'ne teşekkür ediyor

Çayeli ilçesinde düzenlenen törene Eski DOKAP Başkanı Hakan Gültekin, Tarım il müdürü Murat Genç ve MHP Rize Milletvekili adayı Recep Bakırcı ve bazı bürokratlar katıldı. Rize Tarım ve Orman il Müdürlüğü Murat Genç;

İlimizde faaliyet gösteren özellikle kadın kooperatiflerinin altyapısını güçlendirerek kadınlarımızla çalışma hayatının içeresinde tarımda da aktif yer almasını sağlamak istiyoruz. Ülkemizin kadın istihdam oranını arttırabilmek için destek olmak ve ilimizin son dönem de yükselen değeri olan turizm ile beraber yöresel ürünlerinde bu pazarda daha yüksek bir pay almasını sağlamak amacı ile projeyi gerçekleştirdik. Ben katılımızın için hem şahsım hem de kurumum adına içtenlikle teşekkür ediyorum bir Çayelili olarak inşallah buranın gelecekte de var olmasını adına elimizden gelen her şeyi kooperatifimizdeki arkadaşlar ile beraber yapacağımızı düşünüyorum. Bize bu projenin gerçekleştirilmesinde bakanlığımızın bitkisel üretim genel müdürünün ciddi katkıları oldu bu katkılar için genel müdürümüze ben hassaten teşekkür ediyorum. Projenin gerçekleştirilmesi noktasında Rize belediyesi il özel idaresi genel sekreterliğimiz ve projede büyük emeği olan projenin yazılmasını, hayata geçirilmesini sağlayan il müdür yardımcımıza teşekkür ediyorum. Bu fırının maliyeti 1 Milyon 263 Bin Tl dolayında ve iki saatte 500 kilo meyve veya sebze kurutması sağlayabiliyor” dedi.

 Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı eski Başkanı Hakan Gültekin;

“Bizde DOKAP olarak bölgede eğitim den kültüre kadar birçok konuda destek olmaktayız. En önemli desteklerimizden ve en önemsediğim desteklerden biri kadın istihdamına kadın girişimci kooperatifine yaptığımız desteklerdir. bu doğrultuda bir ay evvel kooperatifi ziyaret etmiştim. Böyle bir çalışmaya destek vereceğimizi söyledik. bu şekilde yapılacak projelere desteğimiz artarak devam edecek” dedi.

Haber: Büşra BAYRAKTUTAN