Gümüşhane'de içme suyu projeleri başta olmak üzere devam eden altyapı yatırımları değerlendirildi. Devlet Su İşleri (DSİ) 22. Bölge Müdürlüğü Trabzon ekipleri, Gümüşhane Belediye Başkanı Vedat Soner Başer'i makamında ziyaret ederek, ilin en kritik projelerinden biri olan içmesuyu isale hattı ve arıtma tesisi inşaatının son durumunu ele aldılar.

Bölge Müdürü Fatih Kişi, ziyaret sırasında yaptığı açıklamada, Gümüşhane'nin altyapı ihtiyaçlarını karşılamak için yürütülen çalışmaların önemine vurgu yaptı. İl genelinde tamamlanan, devam eden ve planlanan yatırımların da istişare edildiği ziyarette, bölgeye yönelik stratejik planlamaların da ele alındığı belirtildi.

Gümüşhane Şube Müdürü Baki Yalçın ise projelerin ilerleme süreci hakkında detaylı bilgiler verdi. İçmesuyu isale hattı ve arıtma tesisi inşaatının ilerleyen aşamalarının masaya yatırıldığı görüşmede, projenin ilin su temini açısından önemine vurgu yapıldı.

Gümüşhane Belediye Başkanı Vedat Soner Başer ise DSİ yetkililerine projelerde gösterdikleri hassasiyetten dolayı teşekkür ederek, ilin altyapı ihtiyaçlarının karşılanması noktasında iş birliği ve koordinasyonun önemine değindi.

Gelişmelerden haberdar olmak isteyenler, DSİ 22. Bölge Müdürlüğü Trabzon sosyal medya hesaplarını takip edebilirler.

Kaynak: Haber Merkezi