Ünlü sosyal medya fenomeni ve güzellik merkezi sahibi Dilan Polat ve eşi Engin Polat'ın da aralarında bulunduğu 28 şüpheliye ilişkin iddianame hazırlandı. Hazırlanan iddianamede İstanbul Anadolu Adliye 2. Asliye Ceza Mahkemesi'nde görülen davaya ilişkin 40 yıla kada hapis istenmişti.

SAVCILIK DOSYAYI İADE ETTİ

İddianamede ise "Bu iddianamedeki suçlamalar Ağır Ceza Mahkemesi'nin yetkisinde" diyerek savcılık iddianameyi iade etti. 

Dilan ve Engin Polat ile bilrikte 28 şüpheli hakkında 75 sayfalık düzenlenen iddianame de savcılık,  'suç işlemek amacıyla örgüt kurma yönetme', 'suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama' ve '7258 Sayılı Futbol Ve Diğer Spor Müsabakalarında Bahis Ve Şans Oyunları Düzenlenmesi Hakkında Kanun'a muhalefet' cezalandırılmasını istemiş, İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı Terörle Suçlar Soruşturma Bürso'nda incelenmişti. 

40 YILA KADAR HAPİS İSTENMİŞTİ

3 ayrı suçtan ayrı ayrı 20'şer yıldan 40'ar yıla kadar hapis talebinde bulunulmuştu. Ancak İstanbul Anadolu 2. Asliye Ceza Mahkemesi, iddianameyi yetkisi dışında kaldığı gerekçesiyle iade etti. 

Kaynak: Haber Merkezi