Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi ve Türk-Alman Üniversitesi Teknoloji Geliştirme Bölgesi Yönetim A.Ş. Dijitalpark Teknokent yürütücülüğündeki İstanbul Kalkınma Ajansı (İSTKA) tarafından desteklenen “Ticarileştirme Odaklı Sürdürülebilir İş   Birliği Platformu: İstanbul İnovasyon ve Teknoloji Lisanslama Merkezi Projesi” kapanış etkinliği ve “Demoday / Proje Pazarı” etkinliği gerçekleştirildi.

Etkinlikte, Dijitalpark Genel Müdürü Prof. Dr. Tahsin Engin, İstanbul Medeniyet Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Yaşar Bülbül ve Türk-Alman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cemal Yıldız açılış konuşması yaptı.

KT Portfoy, Fonbulucu(Reinves), Fonangels ve Mehmet Koçak Danışmanlık gibi iş dünyasından çok sayıda yatırımcının katıldığı etkinlikte girişimciler, yatırımcılara iş fikirlerini sunma ve ikili görüşme fırsatı yakaladı.

“Okullarda norm fazlası olmanıza müsaade etmeyin” “Okullarda norm fazlası olmanıza müsaade etmeyin”

Türk-Alman Üniversitesi Beykoz Yerleşkesi’nde gerçekleştirilen programda, RTEÜ Fen Edebiyat Fakültesi Öğr. Üyesi Prof. Dr. Hasan Baltaş, Su Ürünleri Fakültesi Dr. Öğr. Üyesi Ayşe Demirbaş ve üniversite öğrencilerinden Melek Öz, Asiye Aydın, Halil Küçük, Hüseyin Yaşar ve Resul Beşer girişimci olarak sunum yaptı.

Eğitim ve mentorluk desteği alan girişimcilerin ve proje sahiplerinin ürünleriyle yatırımcıları buluşturmayı amaçlayan etkinlik, proje paydaşı olan 19 kuruluş ve ilgili sektörlerde faaliyet gösteren üyeler, melek yatırımcılar, risk sermayesi şirketleri, Üniversitemiz ve Türk-Alman Üniversitesi Teknoloji Geliştirme Bölgesi Yönetim A.Ş.’de faaliyet gösteren şirket yetkililerinin katılımı ile gerçekleşti.

Haber: Büşra Bayraktutan