16.12.2014, 17:39 3523

Dedim ki!... Dedin ki!... (2)

Hafızalarımızı tazelemek için, yıllar için de ben ne demiştim siz ne demiştiniz diye kaleme aldığım yazıma devam ediyorum…

Dedim ki;…Bu referandumun asıl kazananları cemaat şuuru ile hareket edenlerdir de aslında! Cemaatler vasıtasıyla halkın üzerin de müthiş bir “din” baskısı vardı benim gördüğüm kadarıyla! Öyle ki; bazen okyanus ötesinden bazen de içerde ki cemaat önderleri vasıtasıyla halkımızın dini duyguları sonuna kadar istismar edilmiştir…(Kara propaganda tuttu!-13.09.2010/Çay Haber)

Dedin ki; Başımız da “Yeni Türkiye’nin” ve “Dünyanın Lideri” var; siz hayal görüyorsunuz!

Dedim ki; …Alman dilinin en büyük ustalarından Goethe diyor ki ; “ Bir millete yapılacak en büyük fenalık onun diliyle oynamaktır.” Biz dilimize sahip çıkamadığımız gibi, birde Kürt vatandaşlarımıza adam gibi Türkçeyi de öğretemedik! Nihayet geldiğimiz noktada, dilimizle barışık yaşamadığımız onu Anadolu’nun ücra köşelerine götürüp öğretemediğimizden bu ülkenin hayatıyla eş değer bir açmazın içine girdik bu günlerde… ( Başka dil var diyenin, başka emeli var-30.10.2010 /Çay Haber )

Dedin ki; Başımız da “Yeni Türkiye’nin” ve “Dünyanın Lideri” var; siz hayal görüyorsunuz!

Dedim ki;…Sade bir vatandaşın bile iktidarı eleştirmesi karşısında ki tedirginliğini nasıl izah edeceğiz! Hele yazı yazan ,düşünen ve olup bitenler karşısında susmayanların neler yaşadıklarını hep beraber yıllardır görmüyor muyuz?! Olayın en vahim tarafı da budur aslında!  Seslendirdiğimiz her itiraz karşısın da, iddia sahiplerinin tutundukları tek dal maalesef Mukaddes Dinimiz olmaktadır! Ve üstelik sen nasıl Müslümansın ve olup bitenleri nasıl göremesin diye de çıkışlara muhatap olmaktayım! Ferasetimizin kapalı olduğundan dem vurarak bize acıdıklarına da şahit oluyoruz doğrusu! Yıllardır mustarip olup şikâyet ettikleri ne varsa bugün kendilerinin başına gelmiş olması da tarihin bir cilvesi olsa gerek!... (07.03.2011-İstismar Korosu/ Çay haber )

Dedin ki; Başımız da “Yeni Türkiye’nin” ve “Dünyanın Lideri” var; siz hayal görüyorsunuz!

Dedim ki; …Zaman gazetesinin “Bahçeli den tuhaf çıkış” diye okuyucuna duyurduğu habere MHP’den uzaklaşıp başka partilerde ikbal arayanlardan, iktidar partisinin en yetkili ağızlarına ve referandum süreci boyunca MHP’ye karşı olmadık karalama ve iftira içinde olan liberal yazar-çizerler tarafından, “asıl gerçekler” göz ardı edilerek seçime gidilirken MHP camiası tam manasıyla ablukaya alınmak istenmektedir!  ….MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin vurgu yaptığı gerçekleri zamana havale etmekten başka bir çaremiz yok şimdilik! Ama şu var ki; bu gerçekleri bile bile kucaklamaya, anlamaya ve dert edinip ifade etmeye kalkan her fert bugün ki Türkiye’de bir kahramandır!... (04.04.2011- Devlet Bahçeli Haksız mı?/ Çay Haber )

Dedin ki; Başımız da “Yeni Türkiye’nin” ve “Dünyanın Lideri” var; siz hayal görüyorsunuz!

Dedim ki; …15 dakika önce savcının sorgulama yaptığı sanığın ifadeleri,15 dakikanın hemen ardından “son dakika” haberleriyle tv kanalları ve internet siteleri vasıtasıyla cemiyeti tahrik ve şoka uğratmaktadır…

Ne hukuka ,ne adalete ne insan haklarına ne de milli vicdanın sesine riayet etmeyen bu ahlak yoksunu aymaz insanlar, çok normalmiş gibi her an son dakika haberleriyle karşımıza çıkabilmektedirler!... (11.07.2011-Son Dakika!/ Çay haber )

Dedin ki; Başımız da “Yeni Türkiye’nin” ve “Dünyanın Lideri” var; siz hayal görüyorsunuz!

 

Dedim ki;…İşte benim sizlerle paylaşmak istediğim  “çözüm önerilerim” İmralı’da yatan terörist başının geleceği ile ilgili önerimle birlikte ele alınmalıdır! O önerim şudur; yakalandıktan sonra on yılı aşkın bir süredir İmralı’da el bebek gül bebek beslenen terörist başı derhal bu ülkenin topraklarından dışarıya gönderilmelidir! Çok iddialı bir ifade olduğunu bende biliyorum. Belki birileri buna kızacak ,olur mu böyle şey diyecek ama bu yaşadığımız terör olaylarının bitmesi için devleti idare edenler bu çözümü düşünmeliler bence!... (27.08.2011-Çözüm Önerilerim / Çay Haber )

Dedin ki; Başımız da “Yeni Türkiye’nin” ve “Dünyanın Lideri” var; siz hayal görüyorsunuz!

 

 

Dedim ki ; …Bu ruhu olmayan “zig zag dış politikanın” bana göre bir adı daha vardır. Oda şudur… Şuurun bu kadar kaybolduğu, bu kadar yerini bom boş bıraktığı bir devir daha gelmemiştir! Her şeyin ruhta başladığını ve ondan tecelli ettiğini düşünecek olursak dememiz lazımdır ki artık, bu iktidarın hali “şuurunu kaybetme” halidir!... (05.09.2011-Şuurunu Kaybetme hali! / Çay Haber )

Dedin ki; Başımız da “Yeni Türkiye’nin” ve “Dünyanın Lideri” var; siz hayal görüyorsunuz!

Dedim ki; …Hükümet, “demokratik açılım “adını verdiği” bu sürecin sonucun da, “özgür Kürdistan” diye ülkeyi kan gölüne çevireceklerin olabileceğini düşünememiş, inişli çıkışlı siyaset üretmeye başlayarak bölücülerin ekmeğine yağ sürmüştür!...
Bir tarafımız sanki kırık dökük gibi! Giriş cümlemde ifade ettiğim gibi,namuslu ve hakperest insanlara çok büyük işler düşmektedir…
Kardeşlik edebiyatı yazımda ifade etmeye çalıştığım gibi; bir tarafımızda cehennemler kaynıyor, diğer tarafımız da cennete açık kapılarımız bizi çağırıyor…Önemli olan bizi biz yapan değerlerimize sarılmak, ülkemizde birilerinin yapmaya çalıştığı ikiliğe mani olarak “gönül gözümüzü” daima açık tutmamızdır!.. ( 30.01.2012- Bu gidişin sorumlusu kim? / Çay Haber )

Dedin ki; Başımız da “Yeni Türkiye’nin” ve “Dünyanın Lideri” var; siz hayal görüyorsunuz!

 

Dedim ki; …Bugün ise siyasi iktidar eleştirdiği ne kadar çok hukuksuz ve haksız uygulamalar varsa,kendi bakış açısıyla yeniden bu yanlış uygulamaları hayata geçirmenin çabası içinde olmuştur! Bunda da eski uygulamaları aratmayan oranda başarılı da olmuştur-olmaktadır!...
Silivri de kurulan özel mahkemeler anlatmak istediğim garabete en tipik örnektir!

Dün eleştirdikleri ne varsa bugün kendi iktidarlarında hayat buluyor derken kastımın ne olduğunu anlatabilmişim sanıyorum!... 

Öyle ki; Genel Kurmay eski Başkanı bu kurulan özel mahkemeler marifetiyle ifadeye çağrılırken hukuk ve demokrasinin erdemlerinden dem vuran malum zihniyet söz konusu MIT Müsteşarı olunca  “olmaz böyle şey, inanamıyoruz” diyerek “erdem “ dediğimiz o şeyi ayaklar altına almaktan çekinmemişlerdir!

Sızlanıp durdukları, kendilerini acındırdıkları, çektikleri sıkıntıları “din üzerinden   “ pazarlayanların gelmiş olduğu bu nokta, en hafif tabiriyle “iki yüzlülük “ değilse nedir sorarım size Allah aşkına?! Siyası iktidar ve ona bu hakkı verenler, toplumsal vicdanımızı ve gelecek umudumuzu yerle bir ettiklerinin farkında bile değiller!... (20.02.2012- Demek Öyle!/ Çay Haber )

Dedin ki; Başımız da “Yeni Türkiye’nin” ve “Dünyanın Lideri” var; siz hayal görüyorsunuz!

 

Dedim ki ; …Geldiğimiz noktada şunu rahatlıkla ama üzülerek ifade edebiliriz artık. O da şudur ;ülkemizi son on yılda idare eden siyası iktidar, ”demokratik açılım” adı altında ki çıkışından sonra, teröre fikri ve siyasi destek sağlayanların ekmeğine yağ sürmek suretiyle bu malum vatan hainlerinin pervasızca meydan yerinde at koşturmalarına da zemin hazırlamıştır!...

Biz bu olumsuz gidişi resmederken “milliyetçi refleks” diyerek küçümseme gafletinde bulunanlar, aslında “şartlanmış-şartlandırılmış” beyinleriyle bir robottan farksız olduklarından bihaberdirler!... (28.08.2012- Ey Millet Uyan! / Çay Haber )

Dedin ki; Başımız da “Yeni Türkiye’nin” ve “Dünyanın Lideri” var; siz hayal görüyorsunuz!

Gördüğünüz gibi birer paragraf aldığım yazılarımda ifade ettiğim gerçekler bugün hayat buluyor değerli okuyucular! Ve “ben ne demiştim, siz ne demiştiniz” diyerek, hafızalarımızı tazelediğimi düşündüm bir kez daha…

Hayatım boyunca hep olumlu düşüncelerin insanı olmaya gayret etmişimdir. Olumsuz düşüncelerimi canavarlaşmadan yok etmenin gayret içinde çırpınıp duran bir kardeşiniz, arkadaşınız, dostunuz olarak beni kabul buyurunuz lütfen…

Maalesef insan olma erdemlerimizi yavaş yavaş kaybettik ve maddi çıkarlarımız için bütün bir hayatımızın anlamını oluşturması gereken değerlerimize sırt çevirdik. Okumak, anlamak, sorgulamak ve uygulamak olarak idealize ettiğim hayat serüvenimi dumura uğratan kırgınlıklarım var artık benimde!... Mevzu vatan, millet, bayrak, devletin geleceği kaygısı  oldu mu, kelimelere insafsızca abana biliyorum! Bu kadar kusuru da affedin artık!

Görüşmek üzere, Allah’a emanet olun…

Yorumlar (3)
TUNCAY YÜKSEL 6 yıl önce
Bizim gibi balık hafızalılara 'dedim ki'diyerek bazı şeyleri tekrar, tekrar hatırlatman çok faydalı oluyor.Biz birçok şeyi kafamıza tekrar tekrar vurularak anlarız.onun için yazmaya devam.
mehmet Yılmaz 6 yıl önce
Siz ne yazar ne söylerseniz söyleyin herkes bildiğini okuyor.
Abdullah ADEMOGLU 6 yıl önce
Sayin yazarimiz benda diyorum ki,dun eleştirdiğiniz ciamaata bugun sahip cikiyorsunuz sirf ak parti duşmanliginiz yuzunden. Biz ulkemizin gidişatindan ve dunya lideri Tayyip Erdogandan memnunuz..
banner49
Günün Anketi Tümü
Rize Şehir Hastanesinin deniz dolgusu üzerinde yapılmasını uygun buluyor musunuz?
Rize Şehir Hastanesinin deniz dolgusu üzerinde yapılmasını uygun buluyor musunuz?
29°
parçalı bulutlu
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Başakşehir 30 63
2. Trabzonspor 30 61
3. Sivasspor 30 54
4. Galatasaray 30 52
5. Beşiktaş 30 50
6. Fenerbahçe 30 49
7. Alanyaspor 30 48
8. Göztepe 30 38
9. Gaziantep FK 30 38
10. Antalyaspor 30 37
11. Kasımpaşa 30 36
12. Gençlerbirliği 30 32
13. Denizlispor 30 32
14. Kayserispor 30 31
15. Konyaspor 30 30
16. Malatyaspor 30 29
17. Çaykur Rizespor 30 29
18. Ankaragücü 30 25
Takımlar O P
1. Hatayspor 32 60
2. Erzurum BB 32 56
3. Adana Demirspor 32 55
4. Bursaspor 32 55
5. Akhisar Bld.Spor 32 54
6. Fatih Karagümrük 32 53
7. Altay 32 51
8. Ümraniye 32 44
9. Keçiörengücü 32 44
10. Giresunspor 32 44
11. Menemen Belediyespor 32 42
12. İstanbulspor 32 37
13. Balıkesirspor 32 35
14. Altınordu 32 33
15. Boluspor 32 30
16. Osmanlıspor 32 27
17. Adanaspor 32 21
18. Eskişehirspor 32 12
Takımlar O P
1. Liverpool 33 89
2. Man City 33 66
3. Leicester City 33 58
4. Chelsea 33 57
5. M. United 33 55
6. Wolverhampton 33 52
7. Arsenal 33 49
8. Sheffield United 33 48
9. Burnley 33 46
10. Tottenham 32 45
11. Everton 32 44
12. Newcastle 33 43
13. Southampton 33 43
14. Crystal Palace 33 42
15. Brighton 33 36
16. West Ham 33 31
17. Watford 33 28
18. Aston Villa 33 27
19. Bournemouth 33 27
20. Norwich City 33 21
Takımlar O P
1. Real Madrid 34 77
2. Barcelona 34 73
3. Atletico Madrid 34 62
4. Sevilla 33 57
5. Villarreal 34 54
6. Getafe 34 53
7. Real Sociedad 34 51
8. Athletic Bilbao 34 48
9. Valencia 34 47
10. Granada 34 47
11. Osasuna 34 45
12. Levante 34 43
13. Real Valladolid 34 39
14. Real Betis 34 38
15. Deportivo Alaves 34 35
16. Eibar 33 35
17. Celta de Vigo 34 35
18. Mallorca 34 29
19. Leganés 34 28
20. Espanyol 34 24
Namaz Vakti 08 Temmuz 2020
İmsak 02:50
Güneş 04:47
Öğle 12:28
İkindi 16:27
Akşam 19:59
Yatsı 21:48