Cumhuriyet Halk Partisi (CHP), Haziran ayında yoğun bir faaliyet programıyla dikkat çekti. Partinin önde gelen isimleri, çeşitli etkinliklere katılarak hem yerel yönetimlerle hem de vatandaşlarla bir araya geldi.

1 Haziran 2024'te CHP Örgütlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Ensar Aytekin ve CHP Yurtiçi Örgütlenme Koordinatörü Ali Abbas Ertürk'ün katılımıyla Artvin İl Başkanlığı danışma toplantısı düzenlendi.

2 Haziran 2024'te Rize'de düzenlenen Çay Mitingi'nde, çay üreticilerinin sorunları gündeme taşındı. Genel Başkan Özgür Özel ve partinin diğer üst düzey yöneticileri, Rize İl Başkanlığı'nı ziyaret ederek çay üreticilerinin taleplerini dinledi.

3 Haziran 2024'te TBMM'de NOW TV'ye röportaj verildi ve Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin Belmek Kursları'na ziyaret gerçekleştirildi.

4 Haziran 2024'te Çanakkale Belediye Başkanı Muharrem Erkek ve diğer ilçe belediye başkanlarıyla bir araya gelindi. Aynı gün içinde Artvin ve Murgul belediye başkanlarıyla da görüşmeler yapıldı.

5 Haziran 2024'te TBMM'de önceki dönem Artvin Milletvekili Metin Arifağaoğlu ve Cumhuriyet Gazetesi Ankara temsilcisi Sertaç Eş ile görüşmeler gerçekleştirildi.

6 Haziran 2024'te TBMM Genel Kurulu'nda Mete Okumuş'un vefatıyla ilgili bir konuşma yapıldı ve Ardanuç ve Murgul ilçelerindeki köylerin sorunlarıyla ilgili yazılı soru önergeleri sunuldu.

7 Haziran 2024'te TBMM'de Artvin Muhtarlar Derneği başkanı ve diğer muhtarlarla bir araya gelinerek sorunlar dinlendi.

8 Haziran 2024'te Ankara'da düzenlenen cenaze törenine katılım sağlandı ve önemli şahsiyetlerin anma törenleri düzenlendi.

Bu etkinlikler, CHP'nin yerel yönetimlerle ve vatandaşlarla olan bağlarını güçlendirmeye yönelik önemli adımlar olarak değerlendiriliyor. Parti, gelecek dönemde de benzer etkinliklerle halkla iç içe olmayı sürdüreceğini belirtti.

Kaynak: Haber Merkezi