Yeniden Refah Partisi Madenli’de aday açıklayacak mı? Yeniden Refah Partisi Madenli’de aday açıklayacak mı?

Ak Parti’nin kuruluşundan bu yana 5 dönem boyunca yerel seçimlerde Çayeli aday adaylık müracaatında bulunan İbrahim Öztürk; “kırılacak bir halımız yok. Ama adaylığımın nereye takıldığınızda biliyorum” dedi.

-“Çayeli’ne sevdalı birisiyim”

80 öncesi şehir dışındaydım, eğitim gereği ilçemize 80’den sonra geldim. Hakikaten yaşanılabilir bir ilçe Çayeli’ne sevdalı birisiyim. Halkımızı seviyoruz. Ağzımızdan şevkimizden kırılacak bir halımız yok.  Yani 5. dönemi bu şekilde davamıza bağlı kalma düşüncesiyle devam ediyoruz. İnanıyorum ki Allah murat eder, vatandaş bizi güzel izliyor, bizi çok güzel takip ediyor, Doğruya doğru yanlışa yanlış diyebilelim. Bunu bizden biri yaparsa da diyelim. Bir arkadaşımız yanlış yapıyor teşkilatımız da dur arkadaş yanlış yapıyorsun diyebilelim. Bunu benim arkadaşım teşkilatım yaptı diye doğru olmaz. Ama halk bilinçlidir. Seçmeyi çok güzel beceriyor.

- “Aday adaylığından adaylığa geçme noktamız yok”

Tabii her insan nefis sahibidir. Bizim teşkilatçılığımız hep konuşur, arkadaşlar o öyle anlatırlar. Ama bir aday adaylığından adaylığa geçme noktamız yok. Nedense biz oraya takılıp kalıyoruz. Benim referanslarımda 1. referans Recep Tayyip Erdoğan’dır. Recep Tayyip Erdoğan isminin referans yazıldığı bir başvuru formu nereye takılıyor. Bunu aslında ben çözmüşüm de böyle vatandaşımızın üzülmesini istemem. Benim neden burayı aşamadığımın tam nokta çözmüşüm ama bunu basın yoluyla paylaşmak da istemem. Yoksa biz bu ekibe 1986 katıldık. O zaman düşünki bu davaya yani Ak Parti’nin geliş noktasına sebep olan Refah Partisi, Milli Nizam Partisi, Milli Gençlik Vakfı organizasyonlarında 86’dan bugün yaklaşan 40 ilahi bir süre hizmet vermişiz.

-“Recep Tayyip Erdoğan kolay yetişmiyor”

Gecemiz gündüzümüz çoluk çocuğumuz burada bir kadın kollarıyla Refah Partisi kurmak mesela Anavatan çok güçlü bir iktidardı. Buralarda başka farkla varlık göstermesi mümkün değildi. O günkü ortamda eğitimimiz iş potansiyelimiz, gençlerimizle beraber geldik. 4.4 gibi bir partiye katıldık. O günde reisimiz İstanbul il başkanıydı. Biz buna o yıllar, bu yıllar devam ediyoruz. Kırılacak küsecek bir anımız yok. Ama insan şöyle acaba yani neden bize bu layık görünmüyor, üzülüyorsun, ama sonuçta liderimi seviyorum. Seçeneğim yok, yani ne yapabilirim ki, ama yok yani bir Recep Tayyip Erdoğan kaç kaç milyar dolara mal oluyor bir devlete. Kolay yetişmiyor. Daha önce önümüzde olan Allah rahmet eylesin cennet mekan Pr. Doktor Necmettin Erbakan hocam biz bunun dizinin dibinde teşkilat dersi aldık. Bir seçeneğimiz yok, bunun için darılma lüksümüz de yok. Kol kırılır yen içinde kalır. Mücadeleye devam ederiz. Ağzımızdan şevkimizden kırılacak bir halımız yok” şeklinde açıklamada bulundu.

Haber: Büşra Bayraktutan