Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın imzasıyla Resmi Gazete’de yayımlanan kararnameye göre, Erzurum Aşkale Kaymakamı Murat Karaloğlu, Erciş İlçe Kaymakamı olarak atandı.

Murat Karaloğlu kimdir?

1986 yılında Rize’nin Çayeli ilçesinde doğdu. İlköğretim ve Lise eğitimini sırasıyla Kaptanpaşa İzzet Akçal İlköğretim Okulu ve Çayeli Vakıfbank Lisesinde tamamladı. Kocaeli Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü ve Çift Anadal Kapsamında Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri bölümünü bitirdi. Memuriyet hayatına Maliye Bakanlığı Vergi Müfettiş Yardımcısı olarak başladı. 2015 yılında 103. Dönem Rize Kaymakam Adayı olarak Mülki İdare Amirliğine intisap etti. Sırasıyla Rize Pazar ve Bursa Kestel ilçelerinde kaymakam refikliği stajını tamamladı. Bursa Büyükorhan ilçesinde de kaymakam vekilliği stajını tamamladı. İngiltere Leicester Üniversitesinde 3,5 aylık dil eğitimi aldı. Kaymakamlık kursunun ardından Bakanlık onayı ile Çardak kaymakam vekili olarak görevlendirildi. 01.06.2017 tarihli kararname ile de Çardak Kaymakamı olarak atandı. 1 Eylül 2018 tarihli Kararname ile Kırşehir’in Akçakent ilçesine Kaymakam olarak atanmıştır. Karaloğlu, 13 Temmuz 2020 tarihinde Erzurum’un Aşkale Kaymakamı olarak görevlendirilmişti. Son yayımlanan kararname ile Erciş Kaymakamı olan Murat Karaloğlu, Gelir Uzmanı Gamze Karaloğlu ile evli olup bir erkek çocuk babasıdır.

TOBB Tarım Kurulu Başkanlığına Yeniden Mehmet Erdoğan seçildi TOBB Tarım Kurulu Başkanlığına Yeniden Mehmet Erdoğan seçildi

Haber: Büşra Bayraktutan