Geçtiğimiz günlerde 7. Uluslararası Kick Boks Dünya Kupası'nda şampiyon olarak Rize'ye dönen kick boks şampiyonu Çayelili Enes Koyuncu mezun olduğu okul ziyaret ederek okulda bulunun öğrencilerle şampiyonuğunu kutladı.

Mezun olduğu Hüseyin Rüştü Altunbaş okuluna giderek orada bulunan öğrencilere kısa bir gösteri de sergileyen Kalyoncu, bahçede kupasını kaldırarak dünya şampiyonluğunu kutladı.

Çaykur Rizespor Kick Boks Takımı'ndan 2 dünya şampiyonluğu

Çaykur Rizespor Kick Boks Takımı 7. Uluslararası Kick Boks Dünya Kupası'nda ringe çıktı. 12-15 Mayıs tarihleri arasında düzenlenen turnuvaya İstanbul ev sahipliği yaptı. 

Çaykur Rizespor Kick Boks Takımı'nda altın madalyayı 74 kiloda Yahya Alemdağ ve 63.5 kiloda Enes Koyuncu aldı. 84 kiloda Miraç Gencebay ikinci olurken Doğukan Sandıkçı'da 60 kiloda ikinci oldu. 75 kiloda ise Muhammet Yılmaz 3. olarak bronz madalyanın sahibi oldu.

Böylelikle Çaykur Rizespor Kick Boks Takımı şampiyonayı 2 altın, 2 gümüş ve 1 bronz madalya alarak tamamladı.

Madalya töreni sonrası konuşan Antrenör Ergün Çakmakçı, “Çaykur Rizespor armasının olduğu her yerde mücadele ve hırs vardır. Sporcularımız da bu istek ve inanç ile çalıştılar. İnşallah uluslararası arenada da bu zaferleri getireceğiz." dedi.