Çayeli Kaymakamlığı’nın ev sahipliği ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliği ile düzenlenen ve Çayeli Bakır İşletmeleri‘nin sponsorluğunu üstlendiği “Çayeli Zekâ Oyunları” süper ligi, Çayeli’ndeki ilkokul öğrencilerini bir araya getirdi.

Çayeli Gençlik Merkezi’nde yapılan yarışmalar, ilkokul kategorisinde Mangala, Küre, Equilibrio, Qbitz oyunları ile öğrenciler yarıştı. İlkokul kategorisindeki öğrencilerin, problem çözme alışkanlıkları, stratejik ve derin düşünme becerileri kazanması, sosyal gelişimlerini destekleme, kendilerini ifade edebilme, dostluk ve iletişimlerini geliştirmelerine katkı sağlanması için düzenlenen “Çayeli Zekâ Oyunları” süper ligine 06-12 yaş kategorisinde 144 öğrenci katıldı.

Final yarışmasının Çayeli Fen Lisesi salonunda yapıldığı yarışmaya Çayeli Kaymakamı Muhammet Fatih Demirel, Çayeli Belediye Başkanı İsmail Hakkı Çiftçi, Madenli Belediye Başkanı Mustafa Çalışkan, Çayeli Bakır Dış İlişkiler Müdürü Osman Zeki Yazıcı, okul müdürleri, öğrenciler ve veliler katılım sağladı.

Yoğun bir katılımla gerçekleşen yarışmalarda aileler öğrencileri yalnız bırakmadı. Çayeli’nde bulunan 9 ilkokulun tamamının katıldığı ve lig usulü yapılan yarışmalar sonunda 1.liği İshakoğlu İlkokulu, 2.liği Fikri Keçeli İlkokulu, 3.lüğü ise 9 Mart İlkokulu kazandı. Kazanan ve katılım gösteren öğrencilere ödül ve madalyaları Çayeli Kaymakamı Muhammet Fatih Demirel, Çayeli Belediye Başkanı İsmail Hakkı Çiftçi, Madenli Belediye Başkanı Mustafa Çalışkan ve Çeyeli Bakır İşletmeleri Dış İlişkiler Müdürü Osman Zeki Yazıcı tarafından verildi.

Muhabir: REYHANE YAZICI TÜYLÜOĞLU