Aynı bölgede neredeyse her yıl bir çöküntü meydana geldiğini hatırlatan Saadet Partisi Rize Merkez İlçe Başkanı Mustafa Kalender yetkililere seslendi:
“Gecenin ilk saatlerinde bir felaketten dönüldü. Bir ilçeye, hatta beldelere, onlarca köye, üniversite lojmanlarına giden yolda, AFAD’ın ve Karayolları Şube Şefliği ’nin tam önünde bir çöküntü meydana geldi. Her gün binlerce vatandaşımızın geçtiği bu yolda her yıl yağışların artışıyla bu çöküntü oluşuyor" dedi.

Çöküntünün ilk sebebi, yağışların etkisiyle debisi artan dere yatağının, yapılan perde duvarının pabucunun altını boşaltması olarak görülüyor diyen Kalender, "her yıl bu şekilde yolun altı boşalıyor, çöküntü meydana geliyor ve akabinde lalettayin bir dolgu yapılarak üzeri asfaltlanıyor. Ne bir inceleme yapılıyor ne de bir tedbir alınıyor. Bu yolun incelenmesi için birilerinin ölmesini mi bekliyorsunuz? Bir an önce binlerce vatandaşımızın ve hatta Sayın Cumhurbaşkanı’nın kullandığı bu yolun incelenmesi, bu yolun yapımında hatası olanların belirlenmesi ve bu çöküntüler için önlem alınması elzem. Bunca insanın vebalini üzerinize almayın, emanetçisi olduğunuz görevinizi yapın!” dedi.

Rize Şimal AVM’den önemli açıklama Rize Şimal AVM’den önemli açıklama

Haber: Büşra Bayraktutan