Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, Çayırbağı Pazaryeri Projesi'nin sona yaklaştığını belirterek, "Tamamlandığında vatandaşlarımız için çok önemli bir sorun çözülmüş olacak," dedi.

Trabzon Büyükşehir Belediyesi, her ilçeye eşit hizmet götürme kapsamında çalışmalarını sürdürüyor. Bu doğrultuda Düzköy ilçesi Çayırbağı Mahallesi’nde yapımı devam eden Çayırbağı Pazaryeri ve Otopark Projesi’nde sona yaklaşıldı. Proje tamamlandığında, Çayırbağı Mahallesi’nde önemli bir ihtiyaca cevap verilmiş olacak. İçerisinde kapalı otoparkın da bulunduğu proje, vatandaşlar tarafından büyük beğeni topladı.

Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, proje hakkında yaptığı açıklamada, “Düzköy’deki vatandaşlarımızın beklediği bir projeydi. Büyükşehir Belediyesi olarak tüm ilçelerimize eşit hizmet götürme yönünde kararlılığımız var,” dedi.

"Vatandaşlarımız İçin Ne Yapsak Az"

Başkan Genç, ilçelerdeki eksikleri tespit ederek çalışma yürüttüklerini belirterek, “İlçe belediye başkanlarımızla ve muhtarlarımızla her zaman istişare halindeyiz. Vatandaşlarımıza hizmet götürme noktasında el birliğiyle çalışıyoruz. Bizim için öncelik, vatandaşlarımızın sorunu çözülmüş mü, çözülmemiş mi budur. 18 ilçemizde sorunsuz, iyi bir hizmet dönemi olması için büyük gayret gösteriyoruz. Şehrimizin merkezinden, en ücra köşesine kadar her noktaya dokunacağız ve bu konuda da kararlıyız. İlçe belediye başkanlarımız, muhtarlarımız, ekiplerimiz ve bütün paydaşlarımızla iş birliği halinde olmaya devam edeceğiz. Projenin şimdiden kıymetli vatandaşlarımıza ve ilçemize hayırlı olmasını diliyorum,” dedi.

Muhtardan Hizmet Teşekkürü

Çayırbağı Orta Mahalle Muhtarı Hüseyin Ocak, mahalle olarak taleplerinin yerine getirilmesi noktasında büyük mutluluk yaşadıklarını ifade ederek, “Büyükşehir Belediyemize çok teşekkür ediyoruz. Mahalle olarak bu projeye ihtiyacımız vardı. Çok güzel oldu. Yapımı tamamlanmak üzere. Kışın soğuk olduğunda, yazın yağmurlarda sorun oluyordu. Bu sorunumuz çözülmüş olacak. Pazaryeri; kafeterya, yöresel ürünlerin satılabileceği dükkanlar, çocuk parkı, otopark alanı ile vatandaşlarımıza hizmet verecek. Projelerin takipçisi olan Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanımız Ahmet Metin Genç’e ve katkısı olan herkese teşekkürlerimizi sunuyoruz,” diye konuştu.

Trabzon Büyükşehir Belediyesi, ilçelerdeki eksikleri tespit ederek ve bu eksikleri gidermek için projeler geliştirerek her zaman vatandaşlarının yanında olmaya devam ediyor. Çayırbağı Pazaryeri Projesi’nin tamamlanması, bölgedeki vatandaşların hayatını kolaylaştıracak ve mahallenin ekonomik ve sosyal hayatına önemli katkılar sağlayacak.

Kaynak: Haber Merkezi